Haber

Abdulbaki’nin Ölümünde Yeni Gelişme: ‘Fahri İmam’ Açıklandı

Şanlıurfa’da zorla gönderildiği medresenin yanındaki ahırda asılı kalan 12 yaşındaki Abdulbaki Dakak’ın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında “fahri imam” ifadesinin ardından serbest bırakıldı. gözaltına alındı.

Şanlıurfa’da yaşayan 12 yaşındaki Abdülbaki Dakak, 10 Haziran’da kaybolarak ailesinin zorla gönderdiği Menzil tarikatına mensup medresenin yanındaki ahırda asılı halde bulundu.

Abdülbaki, din eğitimi kursuna gitmek istemese de ailesinin ısrarıyla 1 yıl eğitim gördüğü iddiasıyla Şanlıurfa Valiliği tarafından idari soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında ilahiyat konulu kurs kapatılırken, kurstaki öğrencilerden ‘fahri imam’ olarak sorumlu olduğu belirtilen AP gözaltına alındı.

Abdulbaki’nin, kaybolduktan 30 saat sonra vatandaşların ihbarı üzerine din eğitimi aldığı parkurun yakınında bulunan 1 metre 90 santimetre yüksekliğindeki atıl bir ahırda bulunduğu ortaya çıktı.

Adli Tıp Kurumu’nda ön otopsi raporu alınan çocuğun sol dış ön kolunda birbirine paralel 2’şer santimetrelik iki sıyrık olduğu, sol üst kolunda ise 3 santimetrelik yara olduğu belirtildi. .

Anal ve genital muayenede ‘postmortem dilatasyon dışında özellik gözlenmedi’ yani doğal şişlik veya ölüme bağlı genişleme kaydedildi.

Abdülbaki’nin ailesinin ısrarı üzerine kursa gittiği iddia edilirken, yılda iki kez kaçıp eve döndüğü ancak ailesi tarafından kursa geri götürüldüğü iddia edildi.

2018 yılında Beşat Mahallesi’nde açılan kursun Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı olmadığı öğrenildi.

Ailenin şikayetçi olmadığı olayla ilgili olarak Şanlıurfa Barosu, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu dilekçe ile çocuğun ölümüne ilişkin suç duyurusunda bulundu.

Gözaltına alınmasının ardından adliyeye sevk edilen Abdulbaki’nin ‘antrenörü’ de olan AP, savcılığa ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

AP’den yapılan açıklamada Abdülbaki’nin olay günü okula gitmediği, ‘Abdulbaki D. olay günü parkurun kamera kayıtlarını inceledikleri sırada sabah namazını kıldırdıktan sonra saat 05.18’de dışarı çıkıyor. O anlar kamera kayıtlarında mevcuttur. O gün okula gitmedi, biz de aileye haber verdik. Başka kasvet yoktu’söz konusu.

dulkadiroglu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu