Haber

Aile, İçişleri ve Sağlık Bakanlıklarının 2023 bütçeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda.

İYİ Parti Küme Başkan Yardımcısı Dursun Musavat Dervişoğlu, “Ülkenin içinde bulunduğu güvensizlik, huzursuzluk, gerginlik, keyfi yönetim anlayışı ve parti devletine kaymanın sorumlusu mevcut ucube siyasi sistemdir” iddiasında bulundu.

İYİ Partili milletvekilleri, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda görüşülen Aile ve Sosyal Hizmetler, İçişleri ve Sağlık Bakanlığı’nın 2023 bütçesini değerlendirdi.

İyi Parti Isparta Milletvekili Aylin Yiğit, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya TBMM Genel Kurulu’nda çıkan kavgada yaralanan partisinin Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ün durumu hakkında bilgi alıp almadığını, aldıysa nedenini sordu. bir açıklama yapmadı mı?

Cesur, “6 yaşındaki bir beden bu zulmü kaldırabilir mi?” söz konusu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın taciz iddialarına ilişkin “Bu tür konular çocuk istismarı, kadına şiddet ve siyaset üstü meselelerdir” açıklaması yaptığını belirten Bahadır, “Açıklamanız sizin ağzınızdan çıkmasaydı. Bu sözlerin bile o koltukta.Oturmana engel oluyor.” görüşünü paylaştı.

Kadınların siyasetle değil şiddetle muhatap olması gerektiğini belirten Yürekli, “Bugün burada yapacağınız konuşmada tüm kadın ve kız çocuklarına ‘Yanlış anlaşıldım, bu siyaset meselesi, çözeceğiz’ diyeceksiniz. söylemek.” sözlerini kullandı.

“Engelli kotası artırılmalı”

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, AK Parti hükümetlerinde “yoksulluk ülkenin kaderidir” iddiasında bulundu.

Kabukcuoğlu, “Ailelerinin maddi sıkıntıları nedeniyle okula aç giden çocuklar, bebeklerine yiyecek, süt bulamayan anneler her zaman Aile Bakanlığı’nın tebaası olabilir ama toplumun yüzde 40’ı tabi olursa. Aile Bakanlığı’nın, ülkede bir sorun var.” yorumunu yaptı.

Devletin engelliler için her türlü rehabilitasyon imkanını hazırlaması gerektiğini vurgulayan Kabukcuoğlu, yüzde 4’lük engelli kotasının yetersiz olduğunu ve yüzde 50 oranında artırılması gerektiğini söyledi.

“Devlet olmanın gereklerini yerine getirmenizi tavsiye ederim”

İYİ Parti Küme Başkan Yardımcısı Dursun Musavat Dervişoğlu, “Kurumsal yapıdaki yozlaşma, yönetim usullerinden uzaklaşma, örgütlerde partizan ve dar kadrolaşma”nın doğrudan yönetim sisteminden kaynaklanan zafiyetlerin sonucu olduğunu savunarak, “Güvensizlik, tedirginlik, gerginlik, Ülkemizdeki keyfi yönetim anlayışı ve parti devleti, bu sürüklenmenin sorumlusu günümüzün canavarca siyasi sistemidir.”

Dervişoğlu, İçişleri Bakanlığı’nın başta Türk milletinin çıkarları ve Türkiye’nin güvenliği olmak üzere önemli konuları ele almasını arzu ettiklerini belirterek, “Bu son derece önemli. partili olmanın ötesinde bir devlet adamı olarak gelecek seçimleri değil, gelecek nesilleri koruyacağını düşünen düşünür.” söz konusu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun geçen yıl TBMM’de yaptığı konuşmada “Biz devletiz” demişti. Dervişoğlu, “Akıllı devlet adamı kimdir?” dediğini hatırlattı bana. ‘Kendisini devlet zannetme vesvesesine düşmeyen odur’ diye sorsalar. Gelin ülkemizin nasıl dünya uyuşturucu baronlarının, mafya babalarının koşturduğu, infazların yapıldığı bir ülkeye dönüştürüldüğünü konuşalım” dedi.

“6 yaşındaki bir kız çocuğuna yönelik her türlü insani ve manevi bedelin hiçe sayıldığı vahim olayların kamuoyuna yansıtılan detayları, ne yazık ki bazı kamu görevlilerinin bu olayların üstünü örtmek için çaba sarf ettiğini göstermiştir. geçmişte vahim hadiseler.Vakıf adı altında çocuklarımızın şeref ve istikballerine kirli ve karanlık eller gösterilmiştir.El uzatmasına engel olamayan devlet devlet değildir.Önce gereğini yerine getirmenizi tavsiye ederim. ‘Devletiz’ diyerek ortalıkta dolaşmak yerine devlet olmanın gereğidir.”

Aile ve Sosyal Hizmetler, İçişleri ve Sağlık Bakanlığı’nın 2023 bütçeleri hakkında konuşan İYİ Parti milletvekilleri, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ün yaralanmasına ilişkin “Hiçbir ahlaksız yumruk bizi hak ve hakikat yolundan ayıramaz” dedi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’ndaki mücadelede. söz konusu.

“Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Tartışması”

İYİ Parti milletvekillerinin konuşmalarının ardından konuşan AK Parti Küme Başkan Yardımcısı Yılmaz Tunç, Dervişoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için kullandığı “ucube sistem” ifadesine tepki göstererek, şunları söyledi:

“Milletimizin onayladığı bir sisteme ‘ucube sistem’ demek, millete saygısızlıktır, hakarettir. Asıl ucube sistem, 105 turda cumhurbaşkanını seçemeyen ve darbeye yol açan parlamenter sistemdir. ucube sistem darbeleri, muhtıraları, krizleri ve Güneş Motellerini üreten sistemdir.”

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, 1982 Anayasası’nın halk tarafından kabul edildiğini hatırlatarak, “Hiçbir fark yoktu. O dönemde tankların ve silahların gölgesi vardı ve bu sistemin kabul edildiği 2017 Anayasa Referandumu’nda bu sistem kaldırıldı. OHAL şartlarında yapılıyor.” dedi.

HDP Küme Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, Türkiye’de “totaliter, otoriter bir rejim iş başında” olduğunu iddia ederek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin olağanüstü hal döneminde devreye alındığını söyledi.

“Bu gece söyleyeceklerimi dinlemeni öneririm”

Konuşmaların ardından söz alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, DÜZGÜN Parti Küme Başkan Yardımcısı Dervişoğlu’nu dinlediğini ve tavsiyesini aldığını söyledi. Soylu, “Konuşma metnini Türkiye Cumhuriyeti’ni ne yazık ki hem devlete hem de bize iftira, hakaret ve ithama dönüştürerek Türkiye’nin terörle şanlı mücadelesine tek bir cümle bile esirgememesine üzüldüm.” söz konusu.

Dervişoğlu’na akşam söyleyeceklerini dinlemesini tavsiye eden Soylu, “Aynı zamanda söyleyeceklerimi tek tek yazmanı ve kendi içinde bir hesap yapmanı da tavsiye ederim.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu