Haber

Avcılar’da Çöpte Kaybolan Emekli Öğretmen Arandı

AVCILAR’da kendisinden haber alınamayan emekli matematik öğretmeni Hasan Ergin’in evinden gelen keskin kokular üzerine gruplar, savcılığın izniyle kapıyı kırdı. İçeriye girdiklerinde tavana kadar atık kıyafet ve eşyalarla karşılaşan gruplar, ‘çöp evi’ haline gelen dairede kimseyi bulamadı.

Ambarlı Mahallesi’ndeki bir sitenin ikinci katında yaşayan Hasan Ergin’e ulaşamayan yakınları, bina yöneticisinden yardım istedi. Bina müdürü İsmail Önen, komşularla görüştüğünde Hasan Ergin’i bir süredir görmediklerini öğrendi. Bunun üzerine 112 Acil Çağrı Merkezi’ne haber verildi. Kısa sürede polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Site sakinleri, Hasan Ergin’in yalnız yaşadığını ve topladığı kıyafetleri ve atık eşyaları her zaman evine getirdiğini anlattı. Kapının defalarca çalınmasına rağmen açılmaması üzerine savcılığa haber verildi. Savcılık, oluşturulacak grubun eve girmesine karar verdi. Balkona çıkan merdivenlere yaslanılarak girilen evde basılacak yer olmadığı, odanın tamamen atık kıyafetlerle dolu olduğu belirlendi. Diğer odalara geçmek mümkün olmayınca kapıyı kırıp içeri girmeye karar verildi. Bina yöneticileri ve komşuların gözetiminde kapı baltayla zorlanarak kilit kırıldı. Ancak tavana kadar uzanan bir elbisenin de olduğu görüldü. Evin girişinin tamamen kıyafet dolu olduğu belirlenince, sepetli itfaiye aracıyla diğer odalara pencereden girildi. Sadece bir odada zahmetli bir şekilde gerçekleştirilebilen aramada kimseye ulaşılamadı. Son çare olarak evin kapısındaki kıyafetlerin bir kısmının çıkarılarak ekibin içeri girmesine karar verildi. İçeri giren polis ekipleri, başlangıçta hissedilen kuvvetli kokunun azaldığını ve girişte kimsenin bulunmadığını belirledi. .

Ekipler, kendisinden haber alınamayan Hasan Ergin hakkında tutanak hazırlarken bina müdürü İsmail Öner, “Kendisinden haber alamadık. Bina sakinleri kötü koku olduğunu söyledi. Belediyeye başvuruda bulunduk. Kaymakamlığa ve belediyeye başvurduk. Bu blokta yaşayan 32 kişiden tek tek ev sahibini sorduk.” “Bizden şikayetlerini alıp dava açmamız istendi. Bunu yapamadık. Bu sorunu çözemedik. İnsan ve çevre sağlığını tehdit ediyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu