Ekonomi

Bakan Murat Kurum: Kira artışlarını yüzde 25 ile sınırlayan düzenleme uzatılacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum dün akşam TRT’de Haberlerekranlarda merak edilen konuları değerlendirdi.

DÜZENLEME UZATILMIŞTIR

Kiralık konut fiyat artışlarına ilişkin açıklama yapan Kurum, kira artışını sınırlayan düzenlemenin 2023’ün 7’nci ayına kadar geçerli olduğunu hatırlattı. Bakan, 7’nci aydan sonra süreyi uzatacaklarını, vatandaşı koruyacaklarını söyledi. piyasa koşullarının üzerinde bir ortalama varsa.

“ARZI ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Talep doğrultusunda arz artırıldığında bu durumun dengeleneceğini ifade eden Kurum, TOKİ’nin bu konudaki rolüne dikkat çekti: “Deprem riskini ortadan kaldırmak ve vatandaşın konut sahibi olması için toplu konut üretiyoruz. Bir yandan aslında piyasayı dengeliyoruz. 250 bin sosyal konutla birinciyiz. Evini alacaklara kredi veriyoruz. Bunların hepsi arzı artırmaya yönelik çalışmalar.”

YÜZDE 25 İLE SINIRLI

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda 2022 yılı Haziran ayında konutlara yapılacak kira artışlarının bir önceki kira yılının bedelinin yüzde 25’ini geçmemesine ilişkin düzenleme kabul edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu