Haber

Bakan Tekin’den randevu açıklaması: Mutlaka olacak

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, AK Parti Küme toplantısı öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada öğretmen atamalarına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Mutlaka olur. Bütçenin tarih olarak Genel Kurul’dan geçmesini bekliyoruz. Bütçede kamuda çalıştırılacak toplam personel sayısını bakanlıklar arasında dağıtıyorlar. Sonra nasıl yapacağımızı belirleyeceğiz. Kotayı bizim adımıza kullanın.”

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tekin, okul öncesi öğrencilerine ücretsiz yemek verilmesiyle ilgili şunları söyledi: “Şu anda yaklaşık 2 milyon öğrenciye ücretsiz yemek veriyoruz. Deprem nedeniyle oluşan bütçe kısıtlaması da bizi kısıtladı. Bu nedenle 1 öğün bedava yemek veriyoruz. Bu yıl 2 milyon öğrenciye. 2 milyon öğrenciye.” “O da küçük bir öğrenci değil” dedi.

‘ÖĞRETMENLERE MAAŞ İkramiyesi VERİLDİĞİ TAKDİRDE AÇIKLANACAK’

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlerin maaş ikramiyesi taleplerinin sorulması üzerine Bakan Tekin, “Öğretmen arkadaşlarımızın ekonomik sorunlarını Maliye Bakanlığı ile istişare ederek çözmeye çalışıyoruz. Böyle bir şey olursa Cumhurbaşkanımız olur” dedi. Maliye Bakanı da açıklayacak.Öğretmen arkadaşlarımızın özlük haklarına ilişkin bütçe sınırları dahilinde “Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi.(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu