Haber

Başkan Çınar karla mücadeleyi yakından takip etti

Başkan Çınar, karla yapılan çalışmaları yakından takip etti.

Temizlik çalışmalarını inceleyen Lider Çınar, davet merkezine gelen talepleri yanıtladı.

Çınar: “Yeter ki bereket yağsın biz temizleriz”

MALATYA – Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, kar yağışının toplumun günlük yaşamına olumsuz etkilerini en aza indirmek ve yollarda trafik akışını sağlamak amacıyla yürütülen çalışmaları inceledi. Çınar, 444 8 910 Nolu Davet Merkezini ziyaret ederek taleplere yanıt verdi.

Yeşilyurt Belediyesi’nin yolları kar küreme makineleriyle temizlenirken, bir yandan da buzlanmayı önlemek için ilçe genelinde tuzlama çalışması yapılıyor. Ulaşımda yaşanabilecek sorunlara karşı önlem alan Yeşilyurt Belediyesi ekipleri, meydan ve kaldırımlarda biriken karı yayalar için temizliyor, tuzlama çalışması yapıyor.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, belediye başkan yardımcıları ve Yeşilyurt belediyesi birim yöneticileriyle birlikte, sahada büyük özveriyle çalışan Yeşilyurt Belediyesi ekiplerini ziyaret ederek, yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Karla mücadele çalışmalarını 24 saat esasına göre sürdürdüklerini söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Çok şükür kar yağışıyla tanıştık. Kar Allah’ın lütfu, rahmeti, lütfudur. Belediye gruplarımız AYKOME ile birlikte daha önce planladığı bu çalışmalar çerçevesinde ilçemiz genelinde kar küreme, yol temizleme ve kaldırım temizleme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.Çalışmaları da yakından takip ediyoruz.Yağan karla birlikte barajlarımızdaki su seviyesi yükselecek, yer altı sularımız yükselecek. Kaynaklar dolsun, toprağımız bereketli olsun inşallah. Tarım ve tarımla uğraşan çiftçilerimizin de yüzü gülecek.” Parklarımız, bahçelerimiz ve çevremiz bembeyaz örtüye kavuştu ve yağan kar şehrimize ayrı bir güzellik kattı. . Kar temizleme çalışmalarını özledik açıkçası. Yeşilyurt Belediyesi ailesi olarak kar yağışının bir aksilik oluşturmaması için çaba harcıyoruz.” ekiplerimiz 24 saat sahada olacak.Hava tahminlerini yakından takip ediyoruz.Yeni yağışlara hazırlıklıyız.Ulaşımda ve diğer alanlarda mağduriyet yaşamamak için elimizden geleni yapıyoruz.Vatandaşlarımızın bilsinler ki biz herhangi bir olumsuzlukta bir telefon kadar yakınınızda.Olumsuz bir durumla karşılaştıklarında 444 8 910’u arayıp gruplarımızdan yardım ve destek isteyebilirler.Kar yağışının bereketli olmasını ve devam etmesini dilerim.Yeter ki kar yağsın. , temizlemeye hazırız” dedi.

Yağan karın keyfini çıkarmak için dışarı çıkan vatandaşlarla sohbet ederek Yeşilyurt Belediyesi gruplarına ‘rahatlık’ dileyen Çınar, daha sonra Yeşilyurt Belediyesi Davet Merkezi’ni ziyaret ederek vatandaşların taleplerine yanıt verdi.

aladagajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu