Sağlık

Bayraklı Şehir Hastanesi’nde Aynı Gece İki Dehşet Olay Yaşandı ! 

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’nde bir hastanın pompalı tüfek ile sağlık personeline dehşet yaşattığı gece, başka bir serviste hasta yakınlarının sağlık çalışanlarına saldırdığı, hekim ve hemşirelerin yangın merdivenine sığındığı ortaya çıktı. 

Açıldığı günden beri sağlıkta şiddet, yemek sorunu, mobbing, ulaşım sorunu ile gündeme ile İzmir Bayraklı Şehir Hastanesinde sular durulmuyor. Bir hastanın pompalı tüfek ve elinde bir kutu mermi ile hastanenin içine girmesi ve sağlık personeli tehdit etmesi Türkiye çapında gündem oldu. Sağlık iş kolunda örgütlü sendikalar eylem yapma kararı aldı. İddiaya göre bir hasta gündüz hastaneye gelip sağlık durumu hakkında doktorlardan bilgi alıyor. Akşam yine elinde pompalı tüfek ve bir kutu mermiyle yeniden hastaneye gelen şahıs, Kulak Burun Boğaz Servisine gelerek hekimin üzerine yürüyor. Hekim ve diğer sağlık çalışanları korunmak için odanın kapısını kapatıp, arkasına koltukları yığıyor. 

KİM DOĞRUYU SÖYLÜYOR ? MÜDÜRLÜK REHİN ALMA YOK DEDİ ! 

Palyatifteki VIP Hastanın Yakınları Doktor ve Sağlık Personeline Saldırdı İddiası ! 

Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na (BSHA) gelen bilgilere göre aynı akşam ikinci bir şiddet olayı daha yaşanıyor. Hastanenin Fizik Tedavi Bölümüne bağlı Palyatif Bakım Servisinde hasta yakınları doktor ve hasta yakınlarına saldırıyor. Konu hakkında BSHA’ya konuşan bir sağlık personeli, “Serviste yapan VIP hastanın yakınları doktora ve sağlık çalışanlarına saldırıyor. Sağlık personelleri can korkusuyla yangın merdivenine sığınıyor” dedi. 

Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneğinden Sert Açıklama 

Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği, X hesabından yaptığı paylaşımda, “Yer İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi. Sabah tüfekle hastane basan bir maganda, serbest bırakılıyor. Sonrasında akşam tekrar tüfekle 9.kata kadar çıkıp doktorları tehdit ediyor. Can güvenliği Sebebiyle kendilerini odaya kilitlemek zorunda kalan hekimler şans eseri yara almadan kurtuluyor. Bir filmin senaryosunu okumadınız, sağlıkta şiddetin seviyesine tanık oldunuz! Sayın Sağlık bakanı yıllardır bakanlığı twitterdan yönetiyor, Soruyoruz Sayın bakan önlem almak için daha ne olmasını bekliyorsunuz?” ifadelerine yer verildi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu