Dünya

BBC Earth ile Tarihe ve Vahşi Doğaya Daha Derin Bir Yolculuk

Şubat ayında birbirinden güzel iki yeni BBC Earth yapımı ekranlara geliyor. Dünya tarihinin en etkili isimlerinden biri olan Julius Caesar’ın hayatı ve Roma tarihi incelenirken, televizyon sunucusu Simon Reeve ile dünyanın el değmemiş harikalarına bir yolculuk yapılıyor.

Dünya tarihinin en etkili isimlerinden Julius Caesar’ın Roma’daki yükselişi BBC Earth mercek altında inceleniyor. Sezar’ın iktidara yükselişinin ve Roma’daki yüzlerce yıllık demokratik rejimi tek başına nasıl dönüştürdüğünün hikayesi tarihçiler, askeri şefler ve siyasi yorumcular tarafından anlatılıyor. Bir insanı son gücüne iten ve bedelini ödemeye iten koşullar, motivasyonlar ve manevi dramalar tüm detaylarıyla izleyiciyle paylaşılıyor. “Julius Caesar: Bir Diktatörün Yaratılması” 3 Şubat Cumartesi günü saat 23.00’te BBC Earth’te başlıyor.

 

Simon Reeve ile dünyanın muhteşem el değmemiş doğasına doğru yola çıkın

İngiliz yazar, gazeteci, maceracı, belgesel yapımcısı ve televizyon sunucusu Simon Reeve, her geçen gün kalabalıklaşan dünyada artık insan elinin değmediği vahşi yaşama adım atıyor. Reeve, büyüleyici doğanın sırlarını açığa çıkarmak ve onu en keyifli haliyle deneyimlemek için bilinmeyene doğru yola çıkıyor. Pasifik Okyanusu’nun muhteşem Mercan Üçgeni’nden Afrika’nın uçsuz bucaksız Kongo Yağmur Ormanlarına kadar dünyanın pek çok sıra dışı yerini rotasına dahil eden Reeve, vahşi doğanın sınırlarında yaşayan insanlarla buluşuyor. Bu harika doğa harikalarını korumak ve gelecek nesillere aktarmak için herkesin neler yapabileceğini anlatan “Simon Reeve ile Vahşi Yaşam”, 24 Şubat Cumartesi günü saat 00:00’da BBC Earth’te dört bölüm halinde ilk sezonuyla başlıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu