Ekonomi

Borsa İstanbul güne nasıl başladı?

Investing.com – BİST 100endeks güne %0,33 artışla 5.076,16 puandan başladı.

Dünkü işlemlerde 5.138 puan seviyesine kadar yükselen BIST 100, günü 5.059 puandan kapatmasının ardından %0,66 düşüşle yüzde 10’a geriledi. BİST 100’de dünkü işlem hacmi 45,6 milyar TL oldu. 100’ün ortasındaki hisselerde dün 76’sı günü negatif kapattı.

Yeni güne hafif pozitif bir seyirle başlayan endeks, ilk süreçlerde yukarı yönlü hareketini sürdürerek 5.100 puan seviyesine doğru yöneldi. Güne pozitif başlayan bölümlerin başında, bina, teknolojiVe yiyecekgerçekleşti. Perakende satış, faktoringVe petrokimyagüne hafif satışlarla başladı.

BIST 100 hissesinin ortasında İPEK, KOZALVe KOZAAHisselerdeki artış devam ederken, ilk süreçlerde hisselerin yüzde 6’lık artışla ön plana çıktığı görüldü. GESAN, ALFASVe SOKMhisseleri güne yüzde 1’lik düşüşle başladı.

Dış piyasalarda ise Çin’de açıklanan büyüme verilerinin ardından Asya endekslerinde karışık bir seyir izlendi. Avrupa borsaları güne hafif pozitif ve yatay başladı. ABD borsaları da haftanın ilk gününde kapandı.

Günün ilk saatlerinde ABD ve Avrupa vadeli endekslerindeki olumlu görünüm devam ediyor.

Author: Günay Caymaz

Borsa verileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan faydalı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

sulakyurt-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu