Haber

Buca Belediyesi Yarı Zamanlı Okul Öncesi Eğitim Merkezi Öğrencileri Atatürk Maskesi Sergisini Ziyaret Etti

Buca BelediyesiYarı Zamanlı Okul Öncesi Eğitim Merkezi öğrencileri, İzmir’in simgesi haline gelen Atatürk Maskesi’ndeki Atatürk Fotoğraf standını ziyaret etti.

Buca Belediyesi Eylül ayında açılan Osmanlı ve erken Cumhuriyet dönemi dergi kapaklarından seçilen 99 Gazi Mustafa Kemal Atatürk Resimleri Standı, dünyanın en büyük onuncu kabartmalı maskesi olan Atatürk Maskesi ile ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Özellikle gençlerin ve çocukların yoğun ilgi gösterdiği standı İzmir’in birçok yerinden öğrenciler ziyarete geliyor.

ÇOCUKLAR ZİYARET ETTİ

Buca Belediyesi Yarı Zamanlı Okul Öncesi Eğitim Merkezi’nin minik öğrencileri de sergiyi gezdi. Sergiyi öğretmenleri eşliğinde gezen çocuklar, hatıralarında hoş bir hatıra bırakarak görselleri tek tek inceleme fırsatı buldular. Fotoğraflarla ilgili öğretmenlerine soru soran minikler, Atatürk hakkında öğrendikleri yeni bilgilerle okullarına döndüler.

ATATÜRK’ÜN FOTOĞRAFLI PULLARI DA DAHİLDİR

Buca Belediyesi, araştırmacı Hayrettin Filiz’in oluşturduğu belgeleri alarak Buca’nın kültür hayatına kazandırdı. Özenle hazırlanan serginin Atatürk Maskesi içerisinde yer alması da ayrı bir anlam taşıyordu. Kütüphane taraması sonucunda büyük bir bölümü yerli ve yabancı dergilerin kapaklarından derlenen stant, İzmir ve İzmirlilere hediye edilerek Gazi Mustafa’nın sıra dışı görselleriyle toplumsal bir hafıza oluşturmayı hedefliyor. kemal Standda ayrıca dünyanın çeşitli ülkelerinden Cumhuriyet dönemine ait Atatürk fotoğraflı pullar da yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu