Yaşam

Cankurtaranlara sıkı eğitim

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi yaz döneminde KOSKEM’de 13 bölgede daha görev yapacak cankurtaranlara eğitim veriyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi bünyesinde bulunan KOSKEM, önümüzdeki yaz dönemi için hazırlıklara başladı. Karadeniz kıyıları başta olmak üzere 13 farklı bölgede görev yapacak cankurtaranlarımız sıkı bir eğitimden geçiyor.

 

TSSF STANDARTLARI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Su Kaza Önleme Merkezi (KOSKEM) cankurtaranları 2023 dönemi için göreve başladı. 15 Haziran 2023 Perşembe günü saat 10.00’da başlayacak yeni dönemde 13 bölgede görev yapacak cankurtaranlar sıkı bir eğitimden geçiyor. Üstün performans gerektiren cankurtaran olabilecek kişiler için Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) standartları aranmaktadır.

 

UZMAN ÇALIŞANDAN EĞİTİM

Kapalı havuzda haftada 2 gün cankurtaran eğitimleri verilmektedir. Eğitimlere itfaiye ve STK’ların katılımıyla 182 kişi katıldı. Uzman işçi gözetiminde gerçekleştirilen eğitimlerde kondisyon, kurtarma, yüzme, dümen tutma, kazazede yakalama gibi teknikler uygulamalı olarak öğretiliyor.

 

EĞİTİM VE SINAV

Havuz eğitiminin ardından cankurtaranlar Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun (TSSF) sınavına giriyor. Bu sınavda başarılı olanlar gümüş rozet alarak Cankurtaran Sertifikası alıyor. Gümüş rozet alabilmek için cankurtaranlar denizde 8 dakikada 200 metre koşu, 200 metre yüzme ve 200 metre koşu şeklinde test ediliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu