Haber

Çerkezköy Belediye Başkanı Mahalle Evlerini Ziyaret Etti

Çerkezköy Belediye Başkanı Vaha Akay, Bağlık, Kızılpınar ve Veliköy Mahalle Evlerini ziyaret ederek burada kursa katılan kursiyerlerin talep ve önerilerini dinledi.

Belediye Başkanı Vaha Akay ilk olarak Bağlık Mahalle Evini ziyaret etti. Lider Akay, kadın kursiyerlerle bir araya gelerek talep ve tekliflerini dinledi. Mahalle Evleri projesinin ilk olarak Veliköy Mahallesi’nde başladığını hatırlatan Önder Akay, “Sonra Kızılpınar Mahalle Evimizi oluşturduk. Daha sonra Bağlık Mahalle Evimizi açtık. Mahalle evlerimizde kadınlarımıza birçok farklı branşta kurslar açtık. Dikiş ve nakış makineleri aldık. Mahalle Evleri çatısı altında bir araya geldik.” “Gelen kadınlarımızın sayısı her geçen gün artıyor. Kadınlarımızın bu ilgisi bizi de mutlu ediyor” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ALANLAR YARATTIK”

Başkan Akay, Bağlık Mahalle Evi bünyesinde kadınların yanı sıra çocuklar için de oyun odası oluşturulduğunu kaydederek, “Bağlık Mahalle Evi bünyesinde de Bilgisayar Odası oluşturduk. Böylece çocuklarımız ödevlerini ve ders çalışmalarını okulda yapabiliyorlar. Bilgisayar Odası tıpkı Kızılpınar Mahalle Evimizde olduğu gibi, boş zamanlarını daha çok değerlendirebilirler.” “Bunu faydalı bir şekilde kullanabilirler” dedi.

“BÜTÜN MAHALLEMİZİN EVLERİ İÇİN YENİ MAKİNELER ALINACAK”

Bağlık Mahalle Evi’nin ardından sırasıyla Kızılpınar ve Veliköy Mahalle Evlerini de ziyaret eden Akay, “Kızılpınar Kültür Merkezi’nde faaliyet gösteren Mahalle Evimize kursiyerlerimiz yoğun ilgi gösteriyor. Burada çocuklarımız için de Bilgisayar Odası ve Kütüphane oluşturduk. Aynı şekilde. Veliköy Mahalle Evimizde de doğru. “Faaliyetlerimize devam ediyoruz. Kursiyerlerimize Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından kumaş hediye edildi. Kadınlarımız bu kumaşlardan kendileri veya çocukları için battaniye, polar veya çeşitli kıyafetler dikebilecekler” dedi.

Mahalle Konutları ziyaretlerinde kursiyerlerin talep ve tekliflerini de dinleyen Önder Akay, kursiyer sayısının artması nedeniyle tüm mahalle konutlarına dikiş ve nakış malzemeleri alma sözü verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu