Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hükümetimizin değişmez gündeminin ilk maddesi depremzedelerin yeniden inşasıdır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Hatay İlçe Belediyesi Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Hükümetimizin değişmez gündeminin ilk maddesi, 6 Şubat depreminde yıkılan şehirlerimizin yeniden inşası ve ayağa kaldırılmasıdır.”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antakya Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Hatay İlçe Belediyesi Başkan Adayları Tanıtım Toplantısına katıldı. Burada konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hükümetimizin ilk değişmez gündemi, 6 Şubat depreminde yıkılan şehirlerimizin yeniden inşası ve ihyasıdır. Temmuz ayında TBMM’mizde kabul edilen ek bütçede 762 milyar lira kaynak ayırdık. Deprem bölgesindeki şehirlerimizde kullanılacak.Bu yılki bütçemizde depremden etkilenen şehirlerimizin yeniden inşası için 1 milyar lira ayırdık.Bir trilyon liranın üzerinde kaynak ayırdık.En çok zarar gören Hatay’ımız Deprem, ayrılan bu kaynaktan elbette hak ettiği payı almıştır ve almaya da devam edecektir.Çünkü biz deprem turistleri gibi sadece ufukta sandık göründüğünde bölge illerimizi hatırlayanlardan değiliz. Depremzede kardeşlerimiz, oy tercihlerine göre ayrımcılık yapanlar değiller. “Oy rengine göre kendilerini hizmete ve saygıya layık görenlerden değiliz. Sandık istediği sonucu vermeyince depremzedeleri evlerinden kovan, verdikleri azıcık paradan dolayı halkımızı suçlayanlardan değiliz” dedi.

“Siyasetin seyyar satıcılık zihniyeti asla ve asla gerçekleşmeyecek”

“Millete umut olarak pazarlanan ne kadar çok proje siyasetçisinin, ne kadar siyasi oluşumun zamanla yok olduğunu gördük. Bunun son örneği Cumhur İttifakı’nın önüne kurulan derme çatma yapıydı. 6’lı masa denilen tablo. Düne kadar millete dayatılan bu uygulamanın siyaset mühendisliği olduğunu söyleyen Erdoğan, “Cumhur İttifakı her türlü sabotaj ve bizi tuzağa düşürme girişimlerine karşı güçlenmeye devam ediyor. Çünkü biz gündelik çıkarlar etrafında değil, ortak değerler etrafında bir araya geldik. Bunu açık ve net bir şekilde söyleyelim.” Şunu ifade etmek isterim: 15 Temmuz gecesi, FETÖ alçaklarının ölüm saçan silahlarına karşı milli iradeyi korumak, milletin bağımsızlığını ve istikbalini korumak amacıyla Cumhur İttifakı kurulmuştur. Milletimizdir.Bizim ittifakımız, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet etrafında güçlerini birleştirenlerin ittifakıdır. Küçük hesaplar yapmayacağız, kendi çıkarlarımızı milletin çıkarlarının üstünde tutma gafletinde bulunmayacağız. Ülke olarak bölücü bir örgütün güdümünde siyaset yapanların arasına girmeyeceğiz, siyaset mesleği uğruna tüm unsurlarını tezgaha koyan işportacı bir siyaset anlayışına asla sahip olmayacağız. Türkiye’nin ve Türk milletinin iyiliği, huzuru ve bekasıdır.Şehirlerimizin hak ettiği hizmetleri alması, her vatandaşımızın kendini güvende hissetmesi önemlidir” dedi.

“Onu pamuklara sardılar ve dört duvarın ortasına hapsettiler.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Millet için değil, kendi çıkarları için siyaset yapanların içler acısı durumu ortada. 8 ay öncesine kadar Halil İbrahim sofrasından başka hiçbir şey yiyip içmiyorlardı. Bugün görüyorsunuz, onlar konuşuyor” dedi. Hepsi birbirine düşman oldu. 8 ay öncesine kadar Türkiye’yi bir arada görüyorlardı.” Ülkeyi yönetmek ve gerçek demokrasiyi getirmekten bahsediyorlardı. Bugün birbirlerinin seçim afişlerine dahi tahammül edemiyorlar. Düne kadar 13. Cumhurbaşkanımız olarak pamuklara sardıkları adayı bugün Ankara’da bir ofisin dört duvarı arasına hapsettiler. Aylarca birlikte illeri gezdiler, birlikte fotoğraf çektirdiler. İşin aslını bildikleri halde seçim gecesi kazandığımız yalanını söylediler. Sonra ne oldu? Yenilginin tüm suçunu tek bir kişiye yüklediler ve birlikte kendilerini suçladılar. Sorunun trajik ve komik tarafı, Sayın Kemal’in gemisini ilk terk edenler, CHP listelerinden meclise girip en büyüğü oldu. İşin güzelliği ise onun siyasi yankesici olmasıdır. Elbette CHP ile eski ortakları arasında neler olup bittiği, hangi tartışmaların yaşandığı bizi ilgilendirmiyor. Cumhur İttifakı olarak dün nasıl duruyorsak bugün de aynı yerde duruyoruz. Dün savunduğumuz değerleri bugün de savunuyoruz. Türk siyasetinin böyle bir duruma düşürülmesinden üzüntü duyuyoruz. Beklentilerini karşılamayan muhalefet seçmeni siyaset kurumuna karşı güvensizlik geliştiriyor. Bundan en çok demokrasimiz zarar görüyor. Böyle bir duruma seyirci kalamayız. “Cumhur İttifakı olarak kendilerini muhalif olarak tanımlayan kardeşlerimize el uzatmak, siyasi taleplerine çözüm üretmek, onlara umut vermek, cesaret aşılamak zorundayız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda AK Parti Hatay Belediye Başkanı adayı Mehmet Öntürk, Antakya Belediye Başkan adayı İbrahim Naci Yapar, Altınözü Belediye Başkan adayı Rıfat Sarı, Arsuz Belediye Başkanı adayı Paha Tultak, Belen Millet İttifakı Belediye Başkanı adayı İbrahim Gül, Defne Belediye Başkanı adaylarını gösterdi. Lider adayı Gökhan. Köse, Dörtyol Cumhur İttifakı Belediye Başkanı adayı Oğuz Uçar, Erzin Cumhur İttifakı Belediye Lideri adayı Erhan Akı, Hassa Belediye Başkanı adayı Selahattin Çolak, İskenderun Belediye Başkanı adayı Mehmet Dönmez, Kırıkhan Belediye Başkan adayı Ömer Erdal Çelik, Kumlu Millet İttifakı Belediye Başkanı adayı Mehmet Mecnun. Payas Belediyesi Başkan adayını Bekir Altan, Reyhanlı Belediyesi Başkan adayını Ahmet Salman Yumuşak, Samandağ Belediyesi Başkan adayını Seyit Ali Aslan, Yayladağı Belediyesi Başkan adayını ise Mehmet Yalçın olarak açıkladı.

İsimleri açıklanan adaylar tek tek sahneye çıkarak partilileri selamladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, günün anısına büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarıyla fotoğraf çektirdi. -HATAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu