Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Samsun’a son 21 yılda 181 milyar TL kamu yatırımı yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Samsun’a son 21 yılda 181 milyar TL’lik kamu yatırımı yaptık.”

31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Samsun’a gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak ve Tekirdağ’ın ardından 3. mitingini Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirdi. Samsun halkı, meydanda asılı kalan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, “Türkiye Yüzyılının gerçek lideri”, “Bizi düşünmeyin, Samsunlu işini bilir”, “Vatan, millet, mazlumlar sizindir, Sandıkta emekleriniz bize emanet Reis”, “Türkiye Yüzyılın şehirleri için gerçek belediyecilik”, “Hazırız, kararlıyız” yazılı pankartlarla karşılandı. Buradan vatandaşlara seslenen Erdoğan, müjdeli haberi vererek, Samsun’da 21 yılda yapılan ve devam eden yatırımları hatırlattı.

“Samsun’a son 21 yılda 181 milyar TL’lik kamu yatırımı yaptık”

Son 21 yılda yapılan yatırımlara değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Samsun’da son 21 yılda 181 milyar TL’lik kamu yatırımı yaptık. Yamaca 5 bin 164 yeni derslik yaptık. Samsun Üniversitesi olarak hizmete açtık. ikinci üniversite. Sağlık açısından ise toplam 2 bin 943 yataklı 24 hastane arasında yer alıyor.” “900 yataklı Samsun Şehir Hastanesi dahil 25 sağlık tesisi inşa ettik. Ayrıca 900 yataklı Samsun Şehir Hastanemiz dahil 5 sağlık tesisimizin de inşaatı devam ediyor. Şehir Hastanemizi bu yaz tamamlayıp hizmete açacağız, “dedi.

Samsun-Ankara hızlı tren projesi

Hızlı tren projesinin aşamaları hakkında bilgi veren Recep Tayyip Erdoğan, “Samsun’daki demiryolu hatlarının tamamını yeniledik. Samsun-Sivas arasındaki 431 kilometrelik demiryolu hattını tüm alt yapısı ve üst yapısıyla yeniledik. Samsun, Amasya, Çorum, Kırıkkale hızlı tren hattının ilk etabı Kırıkkale-Çorum projesini hazırladık, ihale çalışmaları devam ediyor.Toplam 19 bin dönüm araziyi sulayacak baraj inşaatlarına devam ediyoruz. Samsunlu çiftçilerimize yaklaşık 4 milyar TL tutarında destek sağladık. 306 bin abonesi olan Samsun ve 16 ilçesi ile Ayvacık ilçemize doğalgaz ulaştırdık. En kısa sürede getireceğiz.” Doğalgazla birlikte” dedi.

“Proje bedeli 8,5 milyar TL olan Samsun Batı Dairesel Yolu’nu 2024 yatırım programına aldık.”

Devam eden ve yatırım programına dahil olan diğer yatırımlara da değinen Erdoğan, “Samsun’da toplam 102 spor tesisi inşa ettik. Sosyal yardımda yaklaşık 9 milyar TL’lik kaynakla Samsun’da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olduk. Çevre ve şehircilik, TOKİ’nin desteğiyle Samsun’da 11 bin 265 adet spor tesisi inşa ettik, konutu tamamlayarak hak sahiplerine teslim ettik, riskli bina olarak belirlediğimiz 5 bin 308 bağımsız bölümün dönüşümünü tamamladık. Kentsel dönüşüm sürecinde şehrimizde İktidara geldiğimizde 3 adet atık su arıtma tesisi bulunan şehrimizde bugün 26 adet atık su tesisi ile tüm belediye nüfusuna hizmet vermekteyiz.Samsun’da 6 adet millet bahçesi projesinden 3 adetini hizmete açtık. Diğerlerinde çalışmalar devam ediyor.Ulaşımda devraldığımız bölünmüş yolun uzunluğunu 120 km’den 313 km’ye çıkardık.Proje bedeli 8.5 milyar TL olan Samsun Batı Çevre Yolu 2024 yatırım programına alındı . “Gelemen Lojistik Merkezi’ni tamamlayarak işletmeye başladık” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasının ardından Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Halit Doğan’ın yanı sıra 19 Mayıs Belediye Başkan Adayı Osman Topaloğlu, Alaçam Belediye Başkan Adayı Ramazan Özdemir (MHP), Asarcık Belediyesi Başkan Adayı Şerif Kılağuz (MHP), Atakum Belediye Başkan Adayı Hasret Maraş, Ayvacık Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Keskin, Bafra Belediye Başkanı Adayı Hamit Kılıç, Canik Belediye Başkanı Adayı İbrahim Sandıkçı, Çarşamba Belediye Başkanı Adayı Seçkin Gür, Havza Belediye Başkanı Adayı Murat İkiz, İlkadım Belediye Başkanı Adayı İhsan Kurnaz, Kavak Belediyesi Başkan Adayı Lider Adayı İbrahim Sarıcaoğlu, Ladik Belediyesi Lider Adayı Gürkan Özel, Salıpazarı Belediye Başkan Adayı Osman Yüksel (MHP), Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Mustafa Candal, Terme Belediye Başkan Adayı Şenol Kul, Vezirköprü Belediye Başkan Adayı Murat Gül ve Yakakent Belediye Başkan Adayı Hüseyin Kıyma sahne aldı. çağrıldı ve tanıştırıldı.

Mitinge Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Samsun Milletvekilleri Mehmet Muş, Çiğdem Karaaslan, Yusuf Ziya Yılmaz, Orhan Kırcalı, Ersan Aksu, MHP Samsun Milletvekili İlyas Topsakal, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de katılarak destek verdi.

Recep Tayyip Erdoğan, Samsun’daki mitingin ardından bölgeyi terk ederek İstanbul’a gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti

Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen miting programına katılmak üzere kente gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Samsun halkını selamladıktan sonra göreve başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir tarafından karşılandı. Samsun Valisi Orhan Tavlı, AK Parti ve MHP Samsun milletvekillerinin yanı sıra protokol üyelerinin de hazır bulunduğu belediye ziyaretinde Önder Demir, kentte yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Önder Demir’i başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. Daha sonra ziyaretin anısına duygu ve düşüncelerini fahri defterine yazdı. -SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu