Sağlık

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 1 Mayıs Mücadele ve Dayanışma Günü Paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Mayıs Birlik, Gayret ve Dayanışma Günü’nde Twitter’da paylaşımda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları paylaştı: Kıymetli mesai arkadaşlarım, hayatını kaptanlık yaparak kazanan gazi bir babanın oğluyum. Ben gençliğinde İETT’de işçi olarak çalışmış bir kardeşinizim. Emeğin, alın terinin, sıcak ekmeği dostlarla paylaşmanın verdiği hazzı çok iyi bilirim.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri paylaştı: “Siyaset yoluyla ülkemize hizmet etme çabamızda köklerimizi ve nereden geldiğimizi hiçbir zaman unutmadık. Her zaman hakkınızı teslim etmeye çalıştık. Yıllardır istismar aracı olarak kullanılan 1 Mayıs’ı sizler için bayram ilan ettik, gerçek anlamda personel bayramı yaptık. Örgütlenme, sendikal haklar, ücretler ile birlikte işçi sağlığı ve güvenliği konusunda çok değerli adımlar attık. 2002’de 184 lira olan 126 dolar olan asgari fiyatı bugün 8 bin 500 liraya yani 437 dolara çıkardık. Asgari fiyat ile asgari fiyata eşit olan diğer ücretlilerin gelirlerini hariç tuttuk. Ne yaptıysak beraber yaptık, beraber başardık, sırt sırta vererek zorlukları beraber aştık. İnşallah Türkiye Yüzyılını yeniden sizlerle birlikte inşa edeceğiz. 14 Mayıs’ta siz kurmay kardeşlerin takviye kuvvetlerine güveniyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.” (BSHA-Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu