Haber

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Dünya Çevre Günü’nde sokakları süpürdü

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, Dünya Çevre Günü’nde farkındalık yaratmak için belediye çalışanları ile birlikte sokakları süpürdü.

Dünya Çevre Günü’nde farkındalık yaratmak için eline süpürge ve kürek alan Önder Bozkurt, temizlik çalışmasına katıldı. Esenyurt Belediyesi Seyhan Kahraman Kültür Merkezi önünde başlayan çalışmada, daha temiz bir ilçe oluşturmak ve vatandaşları bilinçlendirmek için sokakları ve sokakları süpüren Bozkurt’a Belediye Başkan Yardımcıları ve işçi de eşlik etti. temizlik

Önder Bozkurt, temiz bir çevre için kentte yaşayan herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

“Çevre ile ne kadar uyumlu yaşarsak o kadar keyifli ve huzurlu oluruz. Esenyurt ne yazık ki alt ve üst yapısında çok problemler olan bir şehir. Şehrin nüfus yoğunluğu çok fazla. Yeşil alanlarımız ve yol alanları yetersiz.Metrekareye düşen insan sayısı çok fazla olduğu için atığımız da çok fazla ve bu atıkları toplamak sorun oluyor.Bu zor kurallara rağmen günde bin ton evsel atığı topluyoruz. Bu zorluklarla mücadele etmek zorundayız.Şehirde yaşayan herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirirse ve belediye atıkları toplayıp değerlendirirse biz mutlu ve huzurlu yaşarız.Esenyurtlulardan ricam sokaklarına sahip çıksınlar. sokaklar, çocuklarınıza güzel bir gelecek bırakabilirsiniz.”

VATANDAŞLARA ÇEVRE BAYRAKLARI DAĞITILDI

Çevreye zarar vermemek ve pet şişe kullanımının azaltılmasına dikkat çekmek amacıyla belediye kütüphanelerine ders çalışmak için gelen gençlere ve vatandaşlara cam matara hediye eden Lider Bozkurt, vatandaşlardan çevreye daha duyarlı olmalarını istedi. çevre ve ilçe ile ilgili sorunları dinledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu