Haber

Fareler New York’u işgal etti! Belediye 3 milyon maaşlı “fare şefi” arıyor

ABD’nin New York şehrinde neredeyse her sokakta fareler dolaşmaya başladı. Eldeki yöntemlerle hayvanlarla uğraşmaktan aciz olan New York Belediye Başkanı Eric Adams’ın ofisi farklı bir iş ilanı yayınladı. Yayınlanan ilanda, şehrin “gerçek düşmanı” ile savaşmak için “kemirgen azaltma yöneticisi” arandığı açıklandı.

170 BİN DOLARA KADAR MAAŞ

Bu hafta yayınlanan mizahi iş ilanı, “ideal adayın yüksek motivasyonlu ve biraz kana susamış biri olması gerektiğini” belirtiyor. Rol için seçilen kişiye yıllık 120 bin dolar (yaklaşık 2 milyon 236 bin lira) ile 170 bin dolar (yaklaşık 3 milyon 167 bin lira) arasında bir maaş verileceği belirtildi.

“Fareler için bir baş belası OLMALIDIR”

İlanda şu ifadeler kullanıldı: “Fareler bu iş ilanından nefret edecek. Ancak 8,8 milyon nüfuslu New York, fare popülasyonunu azaltmak, temizliği artırmak ve vebayı önlemek için sizinle çalışmaya hazır. Ülkü adayı kurnaz. ve kelimenin tam anlamıyla fareler için bir baş belası. “Bu, dayanıklılık ve yaratıcılık gerektiren, 7/24 çalışan bir iş. İşin sorumlulukları arasında sıçan azaltma stratejileri geliştirmek, kentsel kurumlar genelinde projeleri ve politika girişimlerini yönetmek ve uygulamalı imha tekniklerine öncülük etmek yer alıyor.”

NEW YORK ABD’NİN EN ÇİRKİN İKİNCİ ŞEHRİ

Öte yandan, haşere kontrol şirketi Orkin’in en son yıllık sıralamasına göre New York, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki “en tatsız ikinci” şehir oldu. ABD’deki en çirkin şehir unvanı, Illinois eyaletinde bulunan Chicago’ya atıfta bulunuyor. Ekim prestijinde, New York’un sanitasyon departmanı 2022’de 21.600’den fazla fare şikayeti bildirdi; bu, 2019’a göre yüzde 67 artış. New York City fareleri de sokaklarda ve kaldırımlarda çeşitli yiyecekleri sürükleyen farelerin görüntüleriyle sosyal medyada sıklıkla viral oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu