Haber

Finlandiya Savunma Bakanı: Ukrayna’ya Destek Devam Edecek

Finlandiya Savunma Bakanı Antti Kaikkonen, Rusya-Ukrayna Savaşı’nda Kiev yönetimine destek vermeye devam edeceklerini belirterek, “Korkarım bu savaş uzun sürecek. Önümüzde çok önemli günler ve haftalar var.” söz konusu.

Kaikkonen, Brüksel’deki NATO karargahında düzenlenen NATO Savunma Bakanları Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ukrayna’nın özgürlük mücadelesi verdiğinin altını çizen Kaikkonen, “Ülkemizde yeni hükümet kurulması için müzakereler sürüyor. Muhtemelen önümüzdeki hafta yeni bir hükümetimiz olacak ama Finlandiya’nın gelecekte de Ukrayna’ya desteğini sürdüreceğinin garantisini verebilirim.” .” ifadesini kullandı.

Rusya-Ukrayna Savaşı’nda Kiev yönetimini desteklemeye devam edeceklerini vurgulayan Kaikkonen, “Korkarım bu savaş uzun sürecek. Önümüzde çok değerli günler ve haftalar var.” söz konusu.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in görev süresinin uzatılıp uzatılmayacağı sorusuna Kaikkonen, “Bu bana kötü gelmiyor. Stoltenberg harika bir iş çıkardı ama elbette eminim ki bir gün emekli olmak isteyecektir.” cevabı verdi.

“Önümüzdeki haftalarda daha fazla etkinlik göreceğiz”

Estonya Savunma Bakanı Hanno Pevkur da Rusya-Ukrayna Savaşı’nda her iki tarafın da kayıplar verdiğini belirterek, “Bu, Ukrayna’ya yapılan yardımın son derece kritik olduğu anlamına geliyor. Ukrayna’ya yardım etmeye devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Ukrayna’dan Rusya’ya büyük bir karşı taarruzun henüz başlamadığına işaret eden Pevkur, “Farklı bölgelerde hareket eden bazı tugayların varlığını gözlemliyoruz ancak halen büyük tank taburlarını harekat halinde görmüyoruz. gelecek haftalar.” dedi.

Ukrayna’nın fazla baskı altına alınmaması gerektiğini vurgulayan Pevkur, “Onlar ne yapacaklarını biliyorlar, biz onlara yardım ediyoruz. Bırakın savaşı kazansınlar.” söz konusu.

Letonya Savunma Bakanı Inara Murniece, Ukrayna’nın NATO’ya katılımını desteklediklerine işaret ederek, şunları söyledi:

“Bugün Rusya’nın Ukrayna’ya karşı çok acımasız ve saldırgan bir savaş yürüttüğünü görüyoruz. Elbette herkes Ukrayna’nın karşı saldırısının çok başarılı olmasını bekliyor ama bunun uzun vadeli bir süreç olacağını ve Ukrayna ile savaşacağımızı kabul etmeliyiz. sadece bu karşı saldırı sırasında değil, ne kadar sürerse sürsün onu desteklemeliyiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu