Haber

Gastro İnegöl Bursalı Influencerları Ağırladı

Turizmin nadide parçalarından biri olan gastronomi alanında İnegöl’ün asırlara dayanan lezzetlerini gün yüzüne çıkaran Gastro İnegöl Mutfağı, bugün Bursalı Influencer’ları ağırladı.

İnegöl Belediyesi’nin son dönemde turizm alanında attığı adımlar kentin bu alanda gelişmesine önemli katkı sağlarken, özellikle gastronomi alanında uzun soluklu bir çalışma yürütüldü. 81 il ile Balkanlar, Kafkaslar, Türki Cumhuriyetler ve daha birçok coğrafyadan insanın bir arada yaşadığı İnegöl, tüm bu coğrafyaların kültürlerinin aynı çatı altında buluştuğu bir merkez. Farklı kültürlerin lezzetlerini aynı anda içinde barındıran İnegöl’ün asırlık lezzetleri, İnegöl Belediyesi’nin Gastro İnegöl çalışmasıyla gün yüzüne çıkarıldı.

Kırsal mahallelerde yapılan saha araştırmalarıyla yüzlerce tanım yeniden tanım kitaplarına girdi. Tarifleri hazırlanan yemekler ilk olarak İnegöl Belediyesi’ne ait Gastro İnegöl Mutfağı adlı tesiste ilçe halkının beğenisine sunuldu. Akabinde gastronomi fiyatlarının yurt içi ve yurt dışında tanıtımına yönelik çalışmalara başlandı. Bu kapsamda Gastro İnegöl Mutfağı bugün Bursalı Influencerları ağırladı. Yüzbinlerce takipçisi olan fenomenler, Belediye Başkanı Alper Taban’ın da katıldığı etkinlikte İnegöl’ün lezzetlerini keşfetti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu