Haber

Gazzeli çocuklardan Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için dayanışma gösterisi

Gazze’deki Filistinli çocuklar ve aileleri, Kahramanmaraş, Türkiye ve Suriye’de meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenlerle dayanışma gösterisi düzenledi.

Filistin Vakıflar Bakanlığı’na bağlı Genel Zekât İdaresi tarafından İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Gazze’deki şubesi önünde düzenlenen gösteriye onlarca çocuk katıldı.

Filistinli çocuklar, “Türkiye ve Filistin halkı tek kan, tek din”, “Kalbimizdesiniz” ve “Türkiye eskisinden daha güçlü, daha güzel olacak” yazılı pankartlar taşıdı.

Eyleme katılan çocuklardan biri kumbarasında biriktirdiği parayı İHH’ya teslim ederek depremzedelere bağışladı.

“Gazze’den sevgi ve destek mesajı gönderiyoruz”

Eyleme katılan çocuklardan Abdurrahman Ahmed, “Bugün Türkiye ve Suriye’de meydana gelen depremlerin yol açtığı yıkımda yaralanan çocuklarla dayanışma için buradayız.” söz konusu.

Ahmed, “Her iki halka da (Türkiye ve Suriye’de) kalbimizin sizinle olduğunu söylüyoruz ve onlara Gazze’den sevgi ve destek mesajı gönderiyoruz” dedi. şeklinde konuştu.

Dayanışma eyleminin organizatörlerinden İnshirah Bedvan, “Bu olay, Filistinlileri içinde bulundukları tüm kritik durumlarda yalnız bırakmayan Türk devleti ile dayanışmamızın bir göstergesidir.” dedi.

Bedvan, Türkiye ile dayanışmaya vurgu yaparak, “Ülkenin ve insanlarının her türlü zarardan korunması için sürekli dua ederek, depremden etkilenenlere desteğimizi ve geçmiş olsun dileklerimizi ileterek Türkiye’ye sesimizi iletiyoruz. yaralı.” sözünü kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu