Haber

Hatay’da Deprem Sonrası Yapılan Çadır Çağrısına Serel Yerli Yanıt Verdi

Hatay’da Kahramanmaraş depremlerinin ardından yaşanan 6,4 ve 5,8 büyüklüğündeki depremlerin de can ve enkaz altında kalan kişilerde can kaybına neden olması dikkat çekti. Vatandaşlar, soğuk havadan korunmak ve dışarıda kalmamak için girdikleri evlerinde titremeye yakalandı. İddiaya ilişkin Hatay Defne Belediye Başkanı İbrahim Hoş, vatandaşların dışarıda olduğunu ve acil durum çadırı beklediklerini söyledi. Ünlüler, destekledikleri yardım kampanyalarından toplanan paraların nerede olduğunu sormaya başladı. Bunlardan biri de Serel Yerli…

Kahramanmaraş sarsıntılarının ardından Hatay’da yaşanan büyük sarsıntı bir kez daha ölüm acısına neden oldu.

Hatay’da 20 Şubat akşamı meydana gelen depremde depremzedeler çadır bulamadıkları için evlere girdiklerini söylediler. Depreme yakalanan vatandaşların bir kısmı göçük altında kalırken, bir kısmı da bu depremlerde hayatını kaybetti.

Afet sonrası Hatay Defne Belediye Başkanı İbrahim Hoş, Hatay depremi sonrası vatandaşların dışarıda olduğunu ve acil durum çadırı beklediklerini söyledi.

Bu sözlerin ardından ‘Türkiye Tek Yürek’ şok yardım kampanyasına destek veren ünlüler tepki göstermeye başladı.

Kampanya kapsamında açıklanan toplam bağış tutarı 115 milyar 146 milyon 528 bin TL olurken, toplam SMS bağışının 9 milyon 10 bin TL’ye ulaştığı açıklandı.

Ünlü isimlerin tepkilerine Serel Yerlii de katıldı. Yerel, sosyal medya hesabından çadır olmamasını protesto etti.

“İnanamıyorum.”

Yerel, duygularını şu sözlerle dile getirdi: ‘Depremden bu yana yaşananlara, toplanan onca bağışa, aradan geçen süreye ve felaketi haber veren hocalara rağmen çadır ve ısıtıcı sıkıntısı olduğuna inanamıyorum. deprem o bölgede tekrarlanacak.’

İşte o yazı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu