Haber

Hataylı Depremzede Depremin 28. Gününde: “Ne suyum ne yemeğim var. 8 aylık çocuklarım üşüyor, öksürükleri devam ediyor”

DİLAN BUTLU

Kahramanmaraş6 Şubat , Pazarcık ve Elbistan’da yaşanan depremlerin ardından Hatay’da çadır sorununun ardından temiz su sorunu yaşanıyor.

Hatay’ın Defne ilçesinde büyük yıkıma neden olan depremin üzerinden 28 gün geçmesine rağmen su, yiyecek ve tuvalet sorunu devam ediyor. ANKA KUŞU HaberlerAjansa konuşan depremzedeler yardım beklediklerini söyledi.

Bir depremzedenin 8 aylık bebeğinin soğuktan etkilendiğini kaydeden Yıldırım, şunları kaydetti:

“Ne suyum var, ne yemeğim var. 8 aylık çocuklarım var üşüyorlar. Ocağı açıyorum hala çalışmıyor. Öksürükleri devam ediyor. Ne elektrik var ne bir şey. Pes etmedim. çocuklarım Allah’tan yardım istiyorum çocuklarıma buhar makinesi alamıyorum param yok 3- “4 haftadır buradayım. Hiçbir şey umurlarında değil. İlaç yazıyorlar ama yetmiyor, hala öksürüyorlar. Tuvaletler berbat. Kokudan kurtulamıyoruz.”

“ÇADIR KENTLERDE YER KALMADI”

Defne Çekmeci Mahallesi’nden bir depremzede daha gönüllülere seslenerek şunları söyledi:

“İÇ GİYİM, SUYA İHTİYACIM VAR”

Çocukların yemeği yemediğini söyleyen depremzede, “Bu yemeği yemek zorundayız. Tuvalet ihtiyacımızı sorun. Burada su yok. İç çamaşırı ihtiyacımız var. Ayakkabı ihtiyacımız var” dedi.

“BANYO YAPAMIYORUZ”

Banyo yapamadıklarını söyleyen başka bir kadın ise, “Her şey çok kötü. Banyo yapacak yer yok. Aslında çadırda değil. Evimiz yıkıldı. Çadırlarda kalıyoruz ama ıslanıyoruz” dedi. yönetin. Ne pişecek yiyecek var ne de yağ.”

Kaynak: ANKA / Günümüz

emethaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu