Haber

İİT, İsrail’in Filistin topraklarındaki “suçlarını ve infazlarını” kınadı

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), İsrail’in Filistin topraklarında devam eden “suç ve infazlarını” kınadı.

İKT’den yapılan yazılı açıklamada, işgal altındaki Batı Şeria’da bu sabah İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu bir Filistinli hayatını kaybederken, Al-Huwwara kasabasında Ammar Hamdi Muflih (22) yakın mesafeden soğukkanlılıkla vurularak öldürüldü. 2 Aralık’ta Nablus’un güneyinde. reaksiyon gösterildi.

İsrail’in Filistinlilere yönelik suçlarının devam ettiği vurgulanan açıklamada, İsrail askerlerinin bu sabah Batı Şeria’da 1 kişinin öldürülmesi ve 6 kişinin yaralanmasının “İsrail’in Filistin halkına yönelik baskıcı, saldırgan ve terör eylemleri politikasını somutlaştırdığı” belirtildi.

Açıklamada, uluslararası toplum İsrail’in söz konusu saldırı ve suçlarına “acil müdahale” çağrısında bulunarak, suçluların cezalandırılmasını ve Filistin halkına uluslararası koruma sağlanmasını talep etti.

Filistinli Ammar Hamdi Müflih’in 2 Aralık’ta Nablus’un güneyindeki Al-Huwwara kasabasında yakın mesafeden öldürülmesi tepkilere neden oldu. Filistin Devlet Başkanlığı, Başbakan Muhammed Ştiyya ve Filistinli gruplar, İsrail askerlerinin Batı Şeria’da “soğukkanlılıkla infaz edilmesini” kınayan mesajlar yayınladılar.

İsrail askerleri bu sabah Beytüllahim’deki Ed-Dehisha Mülteci Kampına baskın düzenledi, göğsünden gerçek kurşunlarla bir Filistinliyi öldürdü ve 6 Filistinliyi yaraladı.

İsrail askerleri çeşitli nedenlerle işgal altındaki Batı Şeria’nın birçok kentine sık sık baskınlar düzenliyor. Bu baskınlarda İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu yıl başından bu yana aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 100’den fazla Filistinlinin öldürüldüğü belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu