Haber

Jandarmadan kadına yönelik şiddetle mücadele gününde ‘turuncu renk’ farkındalığı

MUĞLA’nın Bodrum ilçesinde, jandarma ekipleri 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında, KADES bilgilendirmesi yapılıp, ‘Kadına El Kal-Ka-Maz’ projesi çerçevesinde bayanlara bilgi verdi. Bunun yanı sıra takımlar bayanlara karanfil dağıttı, bayana yönelik şiddetle çabanın rengi olan turuncu rengi kentin yüksek yerlerinde yansıtarak farkındalık yaptı.

Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Çaba Ofis Amirliği grupları, 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Çaba Günü kapsamında bir dizi aktiflik yaptı. Bu kapsamda gruplar, kentin birçok noktasında başta bayanlar olmak üzere vatandaşlara karanfil dağıttı. 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Memleketler arası Gayret günü kapsamında; 6284 Ailenin Korunması ve Bayana Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun ve Bayan Acil Dayanak Uygulaması (KADES) ve  ‘Kadına El Kal-Ka-Maz Projesi’ konusunda bilgiler verildi. İştirakçilerin KADES uygulamasını yüklemesi de sağlanıp, uygulamanın değeri anlatıldı. Projeler ile ilgili broşür dağıtıldı. Bunun yanı sıra takımlar akşam saatlerinde havanın kararmasıyla birlikte kentin yüksek noktalarında bayana yönelik şiddetle gayretin rengi olan turuncu rengi yansıtarak farkındalık oluşturdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu