Haber

Katar: İsrail’in Mescid-i Aksa’da ibadet edenlere yönelik saldırıları kabul edilemez

Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al-Thani, “İsrail’in Mescid-i Aksa’yı sürekli ihlal etmesi ve ibadet edenlere yönelik saldırıları kabul edilemez.” sözünü kullandı.

Katar Dışişleri Bakanı Al Sani, Twitter hesabından yazılı açıklama yaptı.

Al Sani, İsrail’in Mescid-i Aksa’yı sürekli ihlal etmesinin, orada ibadet edenlere yönelik saldırılarının, bu saldırıları normalleştirmesinin ve Mescid-i Aksa’nın tarihi ve hukuki statüsünü değiştirmeye çalışmasının kabul edilemez olduğunu belirtti.

Al Sani, “Uluslararası toplum, Filistin halkının haklarını korumak için üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmelidir.” dedi. açıklamalarda bulundu.

Ne oldu?

İsrail polisinin iki gün üst üste Mescid-i Aksa’da Müslümanlara yönelik ses bombaları, plastik kaplı mermi ve coplarla orantısız güç kullanması, işgal altındaki Doğu Kudüs’te gerilimi tırmandırdı ve olaylara yol açtı.

4 Nisan’da İsrail’in Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskınla bölgede başlayan gerilim, 7 Nisan Cuma günü erken saatlerde İsrail’in Gazze ve Lübnan’a düzenlediği saldırılarla tırmandı. Buna karşılık, Gazze’den İsrail tarafına roketler atıldı.

haberdinar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu