Haber

Kolivar: Burası soğuk mu denilince yoo soğuk değil dedim

Canlı yayındaki “Ekmek aptal toplumların temel besin maddesidir” kelamlarının akabinde gaye gösterilen ve Cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla 9 gün tutuklu kalan Ekmek Üreticileri Sendikası Başkanı Cihan Kolivar, kendisine atfedilen “Silivri Soğuk değil” kelamlarına açıklık getirdi.

Tahliye edildikten sonra Tele1 yayınına telefonla bağlanan Kolivar, siyasetçi olmadığını belirterek, “sorulan soruya cevap verdiğini” söyledi: “Burası soğuk mu denilince yoo soğuk değil dedim. Aklıma öyle bir şey gelmedi. Bir partinin çayını bile içmem. Samimi şekilde soğuk değil sıcak dedim… Kaloriferler yanmıyor diye yazılar yazmışlar. Benim evim sitede yanınca ısınıyor zaten.”

Herhangi bir siyasetçiyle yakınlığı olmadığını belirten Cihan Kolivar, tutuklanmasına ait de şunları söyledi: “Benim o tweetlerimde Cumhurbaşkanı’na hakaret yok. Bir de birinin tweetine karşılık vermişim. Buğday, beton olursa bir daha değerli yersiniz diye. Onlar da bir TV kanalının yaptığı şeye nazaran bizi tutukladı. Bir saat bekletti savcı artık kimden haber bekliyorsa…

Politika ile alakam yok. Sayın Kılıçdaroğlu, oğlumu aramış. Adaletsizlik olduğu için, onun kapsamına girdiğim için aramış herhalde. Hiçbir siyasetçi ile bir fotoğrafım bile yok. O kanalları biliyorum. Benim huyum var ben yalnızca helallik veririm. 2023 Haziran’dan sonra hak hukuk adalet gelecek.”

9 kasımdan bu yana Silivri Cezaevi’nde bulunan Kolivar, avukatının itirazı üzerine akşam saatlerinde tahliye edilmişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu