Haber

Küçük Brezilyalı Sofia’dan depremzedelere mektup

BREZİLYA kızı Sofia, Türkiye’de yaşanan deprem felaketi nedeniyle, depremzedeler için yazdığı mektupla ülkesinin Ankara’daki büyükelçiliğine 14 Brezilya Reali gönderdi.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından farklı ülkelerden Türkiye’ye yardım gelmeye devam ediyor. Devlet düzeyinde yapılan yardımların yanı sıra çeşitli ülke vatandaşları da Türkiye’de yaşanan deprem felaketine kayıtsız kalmayarak destek mesajları gönderiyor ve yardımlarda bulunuyor. Brezilyalı küçük kız Sofia da depremzedeler için hazırladığı mektubu ve 14 Brezilya Reali’ni ülkesinin Ankara’daki büyükelçiliğine gönderdi. Büyükelçilik, Sofia’nın kalp çizimini ve madeni paraların fotoğraflarını Twitter hesabından paylaştı. Paylaşımda, “Brezilyalı küçük dostumuz Sofia’dan iç açıcı bir mektup aldık. Sofya, Türk halkına tatlı bir resim, geçmiş olsun dilekleri ve 14 Reali göndererek depremlerden etkilenen Türk halkıyla dayanışmasını gösterdi. Sofia’nın yardımını Türkiye’ye iletin. Çok teşekkür ederim.” Öte yandan başta Azerbaycan ve Hollanda olmak üzere birçok ülkeden Türkiye’ye yardım gelmeye devam ediyor. Ankara’da Altındağ Belediyesi Kapatıldı SporSalonda toplanan bağışlardan çekilen dayanışma notları ve fotoğraflar duygu dolu anlar yaşattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu