Ekonomi

Lüfer fiyatı bir anda 50 TL düştü

Marmara Denizi’nde avlanmaya devam eden Tekirdağlı balıkçıların ağlarına takılan lüferler, tezgahları süslemeye devam ediyor.

Tekirdağ Süleymanpaşa Su İşleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, geçen hafta tanesi 250 lira olan lüferin fiyatının 200 liraya düştüğünü söyledi.

Balıkçıların bu aralar lüferden memnun olduğunu belirten Pehlivanoğlu, “İki haftadır balıkçıların ağları lüferle doldu. Bu yıl palamut olmadığı için ‘hamsi ve istavrit daha çok olur’ diye bekliyorduk. Hamsiler lüferle doldu. Sezonun başında ancak artık lüfer avlanıyor. Balıklar çoğaldıkça tezgahlardaki fiyatlar da değişiyor. “Balığın bol olması hem balıkçıları hem de vatandaşları sevindiriyor. Havaların soğumasıyla balık sayısının daha da artacağını umuyoruz.” dedi.

Balıkçı Hasan Erol da vatandaşların lüferi daha mevsimsel olduğu için tercih ettiğini belirtti.

Lüfer bolluğunun devam etmesini beklediklerini belirten Erol, “Lüfer, balıkçıların ağlarında bol miktarda avlanmaya devam ediyor. Balıklar çok güzel, çok taze. Palamut az olduğu için fiyatları yüksek. İstavrit ve hamsi. Lüferin yanında da tercih ediliyor. Lüfer de tezgahların gözdesi olmaya devam edecek gibi görünüyor.” “dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu