Ekonomi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Küçükbaş Hayvancılıkta Sürü Geliştirme Projesi kapsamında 250 damızlık koç desteği sağlayacak.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde tarımsal ve kırsal kalkınmaya desteğini her alanda sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, ‘Küçük Hayvancılıkta Sürü Geliştirme Projesi’ kapsamında bu yıl 250 damızlık koç desteği verecek. koyun sürülerinin verimliliğini artırmak amacıyla hayata geçirdi. Başvurular alınmaya başlarken, destekten yararlanmak isteyen üreticilerin 29 Şubat tarihine kadar merkezde Köy Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, ilçelerde ise Muhtarlıklar Şube Müdürlüklerine başvuru yapabilecekleri belirtildi.

Geçtiğimiz yıl üreticilere yönelik desteklere 150 milyon TL bütçe ayıran Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2024 yılı desteğine hızla başladı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün liderliğinde sulama kooperatifleri ve mahallelere boru desteğiyle başlayan 2024 takviyeleri, 1850 ton gübre takviyesiyle devam etti. Arıcılardan kovan desteği için başvuru alınan tarımsal ve kırsal kalkınma çalışmalarına ‘Küçük Hayvancılıkta Sürü Geliştirme Projesi’ ile devam edildi.

250 ram desteği

Hayata geçirdiği projelerle üreticilerin gelirini artırmayı hedefleyen Manisa Büyükşehir Belediyesi, ‘Küçük Hayvancılıkta Sürü Islahı Projesi’ne bu yıl da devam edecek. Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğiyle yürütülen proje kapsamında, işletmelerin mevcut verimliliğinin artırılması ve üreticilerin katılımıyla üreticilerin elinde bulundurduğu koyun sürülerine transfüzyon sağlanarak sürü ıslahının sağlanması amaçlanıyor. Nitelikli erkek yetiştiricilere, 250 damızlık koça yüzde 75 oranında hibe desteği verilecek.

Başvurular başladı, projeden kimler yararlanacak?

Projeden, Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Kayıt Sistemlerine kayıtlı, en az 30 en fazla 150 damızlık koyunu olan ve aşıları tam olan yetiştiriciler yararlanabilecek. Şartları karşılayan ve projeden yararlanmak isteyen üreticilerin başvuruları 7 Şubat itibarıyla alınmaya başlandı. Başvurular 29 Şubat’a kadar devam edecek Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı; İlçelerdeki Muhtar İşleri Şube Müdürlüklerine yapılabileceği belirtildi. Proje bedelinin yüzde 75’inin Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hibe olarak karşılanacağı da belirtildi. – MANİSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu