Haber

Meclis Başkanı Kurtulmuş, Bilgi Buluşmasına Katıldı

İSTANBUL (İGFA) – İlim Yayma Vakfı’na bağlı Vefa Lisans Yurdu’nda düzenlenen programda konuşan Meclis Başkanı Kurtulmuş, vakfın 50 yıllık eğitim ve öğretimine değinerek, “Vefa yurdunda ve binasında çok anım var. Burası bir merkez oldu. Binlerce neslimizin, daha sonra binlerce gencimizin yetiştiği, bu anlamda üzerine düşen sorumluluğu hakkıyla yerine getirmiş bir çatı altındayız.” terimleri kullandı.

Kurtulmuş, bu vakfın çatısı altında yetişen ve yeni nesillere öncülük edenleri rahmet ve minnetle andıklarını ifade ederek, “Önümüze konulan ve konulan hedefler, bu büyüklerimiz sayesinde büyük ölçüde yakalanmış ve başarılara imza atılmıştır. Aynı şekilde fiziki imkânları yetersiz olan eski okullar, her türlü imkâna sahip modern okullar ve “Sayıları 1 milyonu geçen İmam Hatipli kardeşlerimize ulaştık. Bu gelişme bununla da sınırlı değil. Bu gençler ve idealleri ile hayatın her alanında teknoloji ve sanayide gelişme sağlanmıştır.” dedi.

Ayasofya’nın ibadete açılması ve Taksim’de cami yapılması girişimlerinin rejimin sorunu haline geldiğini hatırlatan Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“Allah’a şükür artık Taksim’de bir cami var ve Ayasofya ibadete açıldı. Huzur içinde ibadet ve ziyaret edilebilir. Şimdi amacımız Türk Yüzyılı ve ufkumuz bunu gerçekleştirmektir. Her alanda daha güçlü bir Türkiye inşa etmek” alan Türk Yüzyılının amacıdır.Tek kelimeyle ifade edecek olursak ‘sözü kuvvetli,güçlü’ bir ülke olmak hepimizin görevi ve sorumluluğudur.Bu tarihi mekan bizler için tarihin somut halidir. Kökleri geçmişe dayanan ‘ati’ kelimesi, onun için daha keyifli işlerin yapılacağına inanıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu