Ekonomi

Meme-coin ticaret hacmi son iki yılın zirvesinde

İnternet memlerine atıfta bulunan kripto para birimleri anlamına gelen sandık paraları, işlem hacimleri açısından fırladı.

Kripto piyasası geçen hafta meme-coin işlem hacimlerinde 2,3 milyar dolar gördü. Blockchain gözlemcisi James Tolan‘nin bilgi sağlayıcısı Dune’a göre, önceki hafta 387 milyon$ olan işlem hacimleri bu hafta altı kat arttı.

Bu spekülatif çılgınlık, Nisan ortasında piyasaya sürülen ve maksimum 420 trilyon arz ile kurbağa temalı bir token. pepecoin (PEPE) açtı. PEPE birkaç gün önce piyasa kapitalizasyonunda 1 milyar doları aştı ve üç hafta içinde 1,82 milyon dolara ulaştı, bu bir meme-coin için inanılmaz bir başarı.

CoinGecko verilerine göre PEPE’nin güncel piyasa fiyatı yaklaşık 980 milyon dolar.

PEPE çılgınlığı DINOAyrıca WSB, CHAD ve 4TOKEN gibi diğer düşük sermayeli tokenleri de destekledi ve bu tokenlar son iki haftada yüzde yüz arttı.

Geçmiş olaylara bakıldığında meme-coin gibi önemsiz kripto para birimlerinin spekülatif yükselişi Bitcoin’de düşüşlere neden oldu.

bitcoin, dolar endeksi ( DXY ) zayıflığına rağmen son 24 saatte yüzde 4,16 düştü. Şu anda 27.709 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin çoğunlukla dolar endeksinin aksi yönde hareket ettiği için yükseliş beklentileri oluştu. DXY, ABD Verilerin açıklanmasının ardından 101,75’e sıçrasa da sonrasında 101,20’nin altına düştü.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu