Yaşam

Murat Soner’in ‘İnci’ iddiası: Gönül Yarası’ndan alıntı

Yılmaz Erdoğan’ın uzun bir aradan sonra ekranlara döndüğü ‘İnci Taneleri’ dizisinin senaryosu izleyiciler ve eleştirmenler arasında tartışmalara neden oldu.

YouTube’da dizi ve filmleri eleştiren Murat Soner, ‘İnci Taneleri’ ile Şener Şen, Meltem Cumbul ve Timuçin Esen’in başrollerini paylaştığı ‘Gönül Yarası’ filmi arasında benzerlikler olduğunu iddia etti. Özellikle her iki eserde de öğretmen karakterlerin hayat hikayeleri, kadın karakterlerin deneyimleri ve mekân seçimleri gibi benzerliklere dikkat çekilmiştir.

‘Kalp Ağrısı’ FİLMİNDEN ALINTI

Soner, İnci Taneleri inceleme videosunda serideki intihallerle ilgili şunları söyledi:

“Yıllardır televizyonda ve sinemada komedi yapan adama, aklına yerli dizi yapmak geldiğinde bir kadının öleceğini, diğerinin de pavyona düşeceğini sorarsanız, yapmayalım. Aynen öyle deyin, çünkü ‘Yılmaz Erdoğan’dan İnciler’ diye bize aktarılan bu hikayenin neredeyse tamamı 2004 yılında Şener Şen tarafından yazılmıştır. “Başrollerinde Meltem Cumbul ve Timuçin Esen’in yer aldığı ‘Gönül Yarası’ filminden alıntı.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu