Haber

Mustafa Destici İnkar Ediyor, Barış Terkoğlu Ekran Kaydını Paylaşıyor: ‘Daha Kanıt Var’

Gazeteci Barış Terkoğlu, 2012’de attığı ‘özerklik’ tweetinin gerçek olmadığını iddia eden Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’ye ekran görüntüsüyle yanıt verdi. Paylaşılan tweetin ekran kaydını alan ve ardından Destici’nin hesabındaki diğer paylaşımları gösteren Terkoğlu, ‘Umarım Destici adalete teslim edilir ve sonucu herkes öğrenir.’ söz konusu.

9 askerin şehit olmasının ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Cumhur İttifakı dışındaki 25 partiyi teröre destek vermekle suçlayan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’nin paylaşımı tepki çekti.

Ardından sosyal medya kullanıcıları, 2012 yılında Destici’ye gönderilen “Özerkliği kabul edebiliriz” tweetini gündeme getirdi.

Tepkiler üzerine atılan tweet’in sahte olduğunu söyleyen Destici, şunları söyledi: ‘Bu çirkin operasyonda rol oynayanları, mal bulan Mağribi gibi saldıranları not aldık. ‘Elbette bu dolandırıcılığı planlayanlar ve aracılarla yargı önünde hesaplaşacağız.’ sözlerini kullandı.

Gazeteci Barış Terkoğlu, Destici’nin ‘sahte’ olduğunu iddia ettiği tweetinin ekran görüntüsünü paylaştı. Mustafa Destici, dün herkesin konuştuğu 2012 tarihli tweetini inkar etmeyi tercih etti ve tepkiler üzerine silindi. Ancak ben dahil birçok kişi kendi elleriyle ekran görüntüsü aldı. Ayrıca kesin kanıt olarak videoyu aşağıya bırakıyorum.’ sözlerini kullandı.

Terkoğlu, paylaşımında Destici’nin ‘özerklik’ tweetinden de alıntılar yaptığını belirterek, şunları ekledi: ‘Umarım Destici mahkemeye gider ve sonucu herkes öğrenir.’ Şu ifadeleri kullandı

Terkoğlu, “Keşke siyasetçiler ‘yalan’ demek yerine ‘benim görüşlerim değişti’ ya da ‘ironi yapıyordum’ demeyi öğrenseler.” Ayrıca şu ifadeleri kullanarak Destici’nin diğer açıklamalarını da paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu