Haber

Papa Papa Francis: “(Depremden etkilenenler) Onlar için ne yapabiliriz onu düşünelim”

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Lideri Papa Franciscus, 10’u etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin yol açtığı “yüzyılın felaketi”nden etkilenen depremzedeler için ne yapabileceklerini düşünmeleri gerektiğini söyledi. Kahramanmaraş’ın iller.

Papa, her Pazar günü Vatikan’daki Aziz Petrus Meydanı’nda kılınan melek duasının ardından yaptığı konuşmada, “Dualar ve somut desteklerle Türkiye ve Suriye’deki depremzedelerin yanında olmaya devam ediyoruz.” söz konusu.

Bir televizyon programında deprem görüntülerini izlediğini anlatan Papa Franciscus, “Felaketin görüntülerini ve depremden zarar gören insanların çektiği acıları gördüm. Onlar için dua edelim, onları unutmayalım. Dua edelim. ve onlar için ne yapabileceğimizi düşün.” dedi.

Papa, Pazar namazında Ukrayna’yı unutmamaları gerektiğine değinerek, bu ülkede barış yollarının açılması ve sorumluların bu yolu izlemesi temennisini dile getirdi.

surmene-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu