Teknoloji

PlayStation 5 Satışları 40 Milyon Çıtasını Geçti!

Mevcut nesil Sony konsolu PlayStation 5 satışları kırk milyon barajını resmen geçti. Çıkışının getirdiği prestij ile uzun bir süredir tedarik sorunu devam eden konsol, artık berbat günlerini geride bıraktı ve daha fazla kullanıcıya ulaşmaya devam ediyor.

Sony firmasının yeni nesil konsolu PlayStation 5, hem dijital hem de disk sürücülü olmak üzere iki farklı modelle Kasım 2020’de satışa sunuldu. Tam da COVID-19 salgını patlak verip dünyayı kasıp kavururken tüm kesimleri etkileyen yarı iletkenden çip tedarik sorunu nedeniyle taleplere yetişememe sorunu yaşandı. Elbette gelen hisse senetlerini anında alıp daha yüksek fiyattan satan bireylerin de ortaya çıktığını unutmamak gerekiyor.

Ancak geçen yıl, Sony tarafından PlayStation 5 konsolunun bulunmasının daha kolay hale geldiği ve çip sıkıntısının nihayet aşıldığı müjdelenmişti. Bildiğiniz gibi bu güzel haber satışların da vites yükselttiği anlamına geliyordu.

PlayStation 5 Satışları Bir Başka Değerli Dönüm Noktasını Geçti

Bugün Japon teknoloji devi tarafından yapılan açıklama ile Kasım 2020’den bu yana PlayStation 5 satışlarının kırk milyon barajını aştığı açıklandı. PlayStation sayfasından açıklama yapan lider ve CEO Jim Ryan, “PlayStation hayranlarının desteğiyle lansman gününden 16 Temmuz 2023’e kadar oyunculara 40 milyon PS5 konsolu satma kilometre taşına ulaştık. Oyuncu topluluğumuza çok teşekkürler. Sensiz, bu imkansız bir görevdi.”

Gönderide ayrıca Contemporary Warfare 2, Dead Space, Demon’s Souls, Elden Ring, FIFA 23, Final Fantasy 16, Ghost of Tsushima: Director’s Cut, God of War Ragnarök, Gran Turismo 7, Hogwarts Legacy, Horizon: Forbidden West, Marvel’s Örümcek Adam: Miles Morales, Ratchet & Clank: Rift Apart, Resident Evil 4, SIFU ve The Last of Us Part 1 dahil olmak üzere topluluk tarafından yüksek puan alan oyunlar da listelenir.

Ancak bir karşılaştırma yapıldığında PlayStation 4 konsolunun iki ay öncesinden tam rakama ulaştığı görülüyor. Tabii unutmamak gerekir ki bir önceki nesil konsol çıktığında yarı iletkenden dolayı çip arzı sıkıntısı yoktu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu