Haber

Polis sayesinde sınavı yakaladı: Kimliğini kaybeden öğrenciye yardım eli

AKSARAY’da Liselere Giriş Sistemi (LGS) sınavına girerken kimliğini kaybeden Cemal Keklik, yolda kimliğini kaybetti. Polis sayesinde İl Nüfus Müdürlüğü’nden yeni bir kimlik belgesi alabildi ve sınavı kazandı. LGS sınavları tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da da yapıldı. Öğrenciler saatler öncesinden sınav salonunun bulunduğu okula gelerek bekledi. Sınava giren öğrencilerden Cemal Keklik, annesi Nazile Keklik ile birlikte sınava gireceği Şeyh Hamit Mahallesi’ndeki 125. Yıl Ortaokulu’na geldi. Ancak yolda kimliğini kaybettiği anlaşıldı. Daha sonra polisten yardım istedi. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Cemal Keklik’i İl Nüfus Müdürlüğü’ne götürdü. Burada yeni kimlik belgesi çıkaran Partridge, polis ekiplerinin sayesinde okula dönerek sınava girdi. Sınava yetişmenin sevincini yaşayan Cemal Keklik, “Kimliğimi kaybettim. Polis ekipleri yardımcı oldu ve beni İl Nüfus Müdürlüğü’ne götürdüler. Sınava girmemi sağladılar. Çok teşekkür ederim diyorum. dedi.

Anne Nazile Keklik ise ‘Sınava gireceğim’ dedi. Son dakika ulaştık. Allah polisimizin yardımcısı olsun. Gelip bizi aldılar. Kimlik belgesi alıp çocuğumu sınava getirdiler. Okulun girişinde kimliğini kaybetti. Aradık ama bulamadık. Nüfusa gittik, oradaki işçiler bize yardımcı oldu’ dedi.

cayirli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu