Ekonomi

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Karadeniz’in İlk Bordür, Kilit Parke ve Beton Boru Fabrikası ile 10 Ayda 29 Milyon Lira Tasarruf Sağladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kente kazandırdığı Karadeniz’in ilk bordür, geçmeli parke ve beton boru fabrikasını 10 ayda 29 milyon lira tasarruf etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Her alanda üreten bir belediye olarak yaptığımız çalışmalarda yüksek verim elde ediyoruz.”

Samsun Büyükşehir Belediyesi, altyapı ve üstyapı işlerine yönelik temel malzeme ihtiyacını kendi personeli ve üretim kapasitesini kullanarak karşılıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından 10 ay önce hizmete açılan Tekkeköy Mahallesi’ndeki geçmeli parke bordür ve beton boru fabrikasında üretim devam ediyor. Karadeniz Bölgesi’nde bir ilk olan fabrikada 10 ayda 162 bin metrekare parke, 96 bin 200 bordür ve 60 bin beton boru üretildi. Üretilen ürünler Büyükşehir Belediyesi’nin altyapı ve üstyapı çalışmalarında kullanıldı. Böylece kurum bütçesinde 29 milyon lira tasarruf sağlandı.

“Bu bir başarı örneğidir”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, bu tesisle önemli tasarruf sağladıklarını belirterek, “Şehrin faydasına olan her projeye çok önem veriyoruz. İşimizi yaparken ülkemize en karlı ve faydalı olanı tercih ediyoruz. Bu fabrika da bunun en güzel örneklerinden biri. Biz işi ihale etmek yerine işçilerimize devrediyoruz.” Kendimize güveniyoruz ve temel ekipman ihtiyaçlarımızı kendimiz üretiyoruz. Bu anlamda beton santrallerimiz, bordür ve kilitli parke ve beton boru fabrikalarımız başarı örnekleridir. Her alanda üreten bir belediye olarak yaptığımız çalışmalarda yüksek verim elde ediyoruz. Ocak ayında hizmete açtığımız bu fabrikada 10 ayda 29 milyon lira tasarruf ettik. “Ürettiğimiz eserleri altyapıda, yollarda, kaldırımlarda, bulvarlarda, cadde ve meydanlarda kullanıyoruz” dedi. -SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu