Teknoloji

Samsung, iPhone’ların Depolama Alanlarını da Üretecek!

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın iPhone üretiminde bazı sorunlar yaşandığı ortaya çıktı. Edinilen bilgilere göre Apple, ABD hükümetinin ticaret kuralları nedeniyle Çin’deki büyük tedarikçilerinden bir adedinden vazgeçmek zorunda kaldı. Şirket, akıllı telefon üretimi yapabilmek için en büyük rakipleri ortasında yer alan Samsung’a yönelecek…

ABD hükümeti, Çin’i baskı altına alabilmek için ticari ambargolar uyguluyor. Bunlardan bir tanesi de lisans verilmeyen çip üreticilerinin ABD’li şirketlerle iş yapamayacak oluşu. İşte Apple’ın en büyük depolama alanı tedarikçileri ortasında yer alan Yangtze Memory Technologies de (YMTC) lisans alamayan üreticiler ortasında. Hal bu türlü olunca da Apple, bu markadan vazgeçmek zorunda kalacak üzere görünüyor.

Çin’de satılacak iPhone’ların yüzde 40’ı, bu markanın ürettiği parçaları kullanacaktı!

Apple ile YMTC, 2022’nin başında mutabakata varmıştı. Bu mutabakata nazaran YMTC tarafından üretilen depolama birimleri, Çin’de satılacak iPhone’ların yüzde 40’ında kullanılacaktı. Ancak ABD hükümetinden gelen lisans kararı, bu hesapların tutmayacak olmasına neden oldu. Yine de şu an için kesinleşmiş bir şey olmadığını belirtelim. ABD hükümeti, YMTC’nin 60 gün içinde toplamasını istediği dokümanlar talep edebilir. Evrakların onaylanması durumunda çalışmalar devam edebilir.

Aslında Samsung, her vakit iPhone için kesim üretimi yaptı!

Apple ile Samsung ortasında sadece bir rekabet olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. O denli ki Apple, bugüne dek esasen OLED ekran panelleri, depolama üniteleri ve RAM için Samsung’un kapısını çalıp, kendisi için üretim yapmasını istedi. Hatta iPhone’lardaki RAM’lerin bir numaralı tedarikçisi de Samsung, depolama alanı noktasında da kapasitesinin yüzde 40 gibi bir bölümünü iPhone’lara ayırıyor. Yeni karar, Samsung’un Apple için üretim programını değiştirip değiştirmeyeceğinin merak edilmesine yol açmış durumda…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu