Haber

Sudan’daki çatışmalarda ölen sivil sayısı 958’e yükseldi

Hartum, 15 Haziran (Xinhua) — Sudan Doktorlar Birliği Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Sudan Silahlı Kuvvetleri ve Hızlı Yardımcı Kuvvetler arasında ülke genelinde meydana gelen silahlı çatışmalarda ölen sivillerin sayısının 958’e yükseldiğini söyledi.

Sivil toplum kuruluşundan yapılan açıklamada yaralı sivil sayısının 4 bin 746’ya yükseldiği belirtildi.

Birleşmiş Milletler İnsani Uyum Ofisi (OCHA) Salı günkü son güncellemesinde, çatışmaların başladığı 15 Nisan’dan bu yana yerinden edilen 1,9 milyondan fazla insanın Sudan içinde ve dışında daha güvenli yerlere kaçtığını söyledi.

BM Mülteci Ajansı verilerine atıfta bulunulan açıklamada, 6 Haziran itibarıyla Sudan içinde 1,4 milyon kişinin yerinden edildiği, 8 Haziran itibarıyla da aralarında mülteci, sığınmacı ve geri dönenlerin de bulunduğu yaklaşık 460 bin kişinin Sudan’a taşındığı kaydedildi. komşu ülkeler.

OCHA’ya göre Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad, Mısır, Etiyopya ve Güney Sudan, Sudanlıların geçiş yaptığı ülkelerin ortasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu