Haber

Tatar’dan 23 Nisan mesajı: Şampiyon meleklerimizi asla unutmayacağız

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Tatar bildirisinde, “Şampiyon meleklerimizi ve çocuklarımızı asla unutmayacağız. Onlar, halkımızın kalbinde sonsuza kadar yaşayacaklar.”

Cumhurbaşkanı Tatar yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bir kez daha coşku ve heyecanla kutlarken, kaybettiğimiz şampiyon meleklerimizin ve soydaşlarımızın acısını bir kez daha rahmetle anıyoruz. Anavatan Türkiye’de yaşanan deprem felaketinde yüreğimiz yanıyor.Şampiyon meleklerimiz çocuklarımızı asla unutmayacağız.Onlar halkımızın kalbinde sonsuza kadar yaşayacaklar.Çocuklara armağan edilen bu bayramda bir kez daha anıyorum. bayram sevincini yaşayamayan şampiyon meleklerimize ve hayatını kaybeden tüm çocuklarımıza sevgiyle, hasretle, hasretle.Uzun yıllardır Atatürk ilke ve inkılaplarından ilham almış, her türlü saldırıya karşı cihad etmiş, Kıbrıs Türk halkı, baskı ve zulme rağmen, egemenliğinden ve özgürlüğünden vazgeçmemiş, bu uğurda evlatlarını feda ederken ulusal kimliğini ve kimliğini korumuştur. evlatlarımız, bu milletimizin destansı emeğidir, aziz şehitlerimize ve her zaman yanımızda olan Anavatan Türkiye’ye minnettarız. Çocuklarımızın geleceği ve güvencesi olan devletimizden ve egemenliğimizden asla vazgeçmeyeceğiz. Bu bizim çocuklarımıza karşı en büyük görevimizdir. HEDEFİMİZ: KIBRIS’TA ADİL, KALICI VE SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR ANLAŞMAYA ULAŞMAK. bizim için imkansız. Amacımız ve çabamız; Kıbrıs’ta adil, kalıcı ve sürdürülebilir bir anlaşmaya varmak. Bunu yapmanın yolu, Kıbrıs’ta var olan iki halk ve diğer iki devlete dayalı olarak ülkeler arasında hakim olan eşitlik ve eşit statüye dayalı bir analizden geçer. Kıbrıs artık eski Kıbrıs değil ve Anavatan Türkiye ile belirlenen yeni politika yolunda azim ve kararlılıkla ilerliyoruz. Egemenlik milletin şeref ve şerefidir. Amacım ve en büyük misyonum, tüm çocuklarımızın egemen devletlerinde inanç ve huzur içinde, özgür ve korkusuz yaşamalarını ve daha aydınlık bir geleceğe ulaşmalarını sağlamaktır. Bu doğrultuda var gücümle çalışmaya devam edeceğim. Bu anlamlı ve özel bayram gününde ‘Egemenlik milletin şerefidir. Egemenlik ve özgürlük uğruna şehit düşen tüm şehitlerimizi, Ulu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum. .”

haberyaglidere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu