Haber

Tunus ve Mısır Dışişleri Bakanları İkili İlişkileri ve Bölgesel Konuları Görüştü

Tunus Dışişleri Bakanı Nebil Ammar, Mısır Dışişleri Bakanı Samih Shukri ile ikili ilişkilerde bölgesel ve uluslararası konuları ele aldı.

Tunus Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 15’inci Mısır-Tunus Siyasi Danışma Komitesi Toplantısı iki ülke Dışişleri Bakanlarının başkanlığında başkent Tunus’ta gerçekleştirildi.

Dışişleri Bakanı Nebil Ammar, Mısırlı mevkidaşı ile iki ülke arasındaki çıkarları değerlendirdi.

Görüşmede, iki ülke arasında 2022 yılı Mayıs ayında tarım, eğitim ve teknoloji gibi çeşitli alanlarda imzalanan anlaşmaların bir an önce hayata geçirilmesi gerekliliği ele alındı.

İki ülke arasındaki işbirliğinin artırılması ve engellerin kaldırılması gerektiği vurgulanırken, bölgesel ve uluslararası gündemler de ele alındı.

Mısır Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, iki ülke bakanlarının ikili işbirliğinin yanı sıra ortak değere sahip sorunları ele aldığı belirtildi.

Toplantının gündem maddeleri arasında başta Libya olmak üzere Filistin sorunu, Hedasi Barajı, Sudan’daki kriz, yasadışı göç, Rusya-Ukrayna krizi gibi konuların yer aldığı belirtildi.

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Shukri, iki günlük ziyareti kapsamında dün Tunus’a geldi.

haberyesilhisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu