Dünya

Türkçe Şarkıları Dünyaya Sevdiren Altın Gün İlk Kez Zorlu PSM’de!

Türk halk müziğinin popüler müziğini psychedelic ve funk melodilerle yeniden yorumlayarak müzik dünyasına yeni bir soluk getiren Altın Gün, Coachella gibi dünyaca ünlü festivallerde sahne aldı ve 62.’sinde En İyi Dünya Müziği kategorisinde aday gösterildi. Grammy Awards, ilk kez Güçlü PSM sahnesine konuk oluyor. . Anadolu halk türkülerinden Selda Bağcan, Aşık Veysel, Bedia Akartürk ve Neşet Ertaş gibi ustaların eserlerine kadar geniş bir yelpazede Türk müziğinin en önemli eserlerini düzenlemeleriyle dans müziği ortamına yeni bir soluk getiren, “Goca Dünya”, “Halkalı Şeker”, “Ordu’nun Dereleri”, “Doktor Civanım”, “Yüce Dağın Zirvesinde” gibi popüler müzikleri ile bestelerini gerçekleştiren grup, binlerce kişiyi güldürmeye hazırlanıyor. 13 Ekim akşamı Violent PSM’de dans edin.

 

Amsterdam merkezli Anadolu rock ve folk grubu Altın Gün, geçmişle bugünü birleştirerek oluşturdukları Türk müziğiyle güçlü bir üne kavuştuktan sonra pandemi dönemini stüdyoda geçirerek iki albümleri “Yol”u yayımladı. Glitterbeat Records (Avrupa) ve ATO Records (Amerika) etiketleri. aldı. “Alem” ise Bandcamp özel yayını olarak dinleyiciyle buluşurken, Grammy adayı ikinci albümleri “Night” müzikseverlerden tam not aldı. Dünyaca ünlü festivallerde sahne alarak tüm dünyayı etkisi altına alan set, müzikseverler ve eleştirmenler tarafından büyük ilgiyle karşılanmaya devam ediyor. En son geçtiğimiz Mart ayında 10 şarkıdan oluşan 5. albümleri “Aşk”ı yayınlayan grup, Güçlü PSM’de müzikseverlerle buluşacak.

altın gün13 Ekim biletleri passo’da satışta!

Kapı Açma:20:00

Altın Gün:21.00

Bilet fiyatları:

1. Avantajlı Dönem – Ayakta: ₺297,00

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu