Haber

Yapay zeka çağı Samsung Galaxy AI ile başladı

Son yıllarda ana akım yapay zeka üzerine çalışan markalardan biri de Samsung. Bu bağlamda Güney Koreli üretici, geçtiğimiz günlerde düzenlediği Unpacked etkinliğinde Galaxy AI adını verdiği yapay zekasını tanıttı. İlk olarak Galaxy S24 ailesinde kullanılacağı belirtilen yapay zeka, görünüşe göre eski akıllı telefon ve tabletlere de gelecek. İşte Samsung Galaxy AI alacak modeller!

Samsung Galaxy AI alacak modeller

Samsung’a yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre Galaxy AI, yakında Galaxy S23 ve Galaxy Tab S9 serisinin yanı sıra Galaxy S23 FE, Galaxy Z Fold5 ve Galaxy Z Flip5 modellerine de gelecek. Ancak bu konuda henüz net bir tarih bulunmasa da bu yılın ilk yarısı bu çalışma için uygun görünüyor.

Samsung, S24 serisinde yer verdiği yapay zeka özelliklerini Galaxy AI olarak adlandırıyor. Yapay zekayı taşınabilir deneyimin temel modülü haline getirmek isteyen şirket, bu bağlamda Google Asistan ve ChatGPT gibi bir kullanım sunmayı hedefliyor.

Samsung Galaxy S24 serisindeki Galaxy AI ile yapay zeka çağı başladı!

Mesajları ve belgeleri gerçek zamanlı olarak çevirin

Telefon çağrılarını 13 farklı dile çevirin

Göndermeden önce tonu ayarlamak için mesajları yeniden yazma

Düzenlenen fotoğrafları AI kullanarak doldurun

Ses transkripsiyonlarında konuşmacıları tanımlama

Öte yandan Samsung ve Google ortaklığı sayesinde “Circle to Search” adlı bir özellik de tanıtıldı. Kullanıcılar fotoğraflardaki herhangi bir nesneyi daire içine alarak Google’da arama yapabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu