Haber

Yıldırım Kaya: “Etimesgut’ta, Bir Anne Baba Beni Aradı.

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, İçişleri Bakanlığı bütçesi görüşmelerinde; “Ankara’nın göbeğinde, Etimesgut’ta, geçen hafta bir anne baba beni aradı. Dedi ki, ‘Kurtarın bizi. Çocuğumuz uyuşturucu mafyasının eline düştü. Çocuğumuzu kurtaramıyoruz.’ Kaymakamı aradım. Emniyet’ten gelmişler. Demişler ki, ‘Biz bir şey yapamayız.’ Kim yapacak? Bu torbacılardan bu çocuklarımızı kim kurtaracak?” dedi.

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, dün; TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda İçişleri Bakanlığı’nın bütçesi üzerine konuştu. Kaya şunları söyledi:

“Bugün, ülkemizin iç güvenliğinden sorumlu olan bir bakanlığın bütçesi görüşülüyor. Ülkemizde bir iç huzur var mı, bir güvenlik var mı? Daima birlikte bakalım. Hepinizin çocukları okullara gidiyor. Okulların önünde, çocuklarınızı torbacılardan kurtarmak için, gecenin karanlığında, sabahın kör karanlığında çocuklarınızı bekliyor musunuz, beklemiyor musunuz? Buna karar vereceksiniz.

Ankara’nın göbeğinde, Etimesgut’ta, geçen hafta bir anne baba beni aradı. Dedi ki, ‘Kurtarın bizi. Çocuğumuz uyuşturucu mafyasının eline düştü. Çocuğumuzu kurtaramıyoruz.’ Kaymakamı aradım. Kaymakama, çocuğun ismini adresini ve ona tebelleş olan torbacıların listesini; baba verdi… Emniyet’ten gelmişler. Demişler ki, ‘Biz bir şey yapamayız.’ Kim yapacak? Bu torbacılardan bu çocuklarımızı kim kurtaracak?

Ankara Emniyeti, o çocukların öğretmenini ters kelepçe ile yerde yatıracağına, öğretmenin hakkını aramak için Anayasa Mahkemesi’nin karşısında parkta adalet nöbeti tutarken, 100 bin üyeli bir sendikanın genel liderini 20 kişi ile yere yatırıp, yerlerde sürükleyeceğine, 80 bin üyeli bir sendikanın bayan genel sekreterini aykırı kelepçe ile yerde yatıran polis… Onun misyonu, o öğrencileri uyuşturucu mafyasının elinden kurtarmaktır. Buna ait Ankara’nın göbeğinde bu yaşananlara müdahale edilmeyecekse, nereye müdahale edilecek…

Ankara Emniyeti’nde Güvenlik Şube’de komiser olan Mukadder Kadri’ye hangi yetkiyle, öğretmenlere, rastgele bir basın açıklamasına müdahale ediyor? Buna kim dur diyecek? Meclis’in önüne, Alevi örgütlerinin temsilcisi yerde sürükleniyor. Öğretmenler yerde sürükleniyor. Ama torbacılar Ankara’nın caddelerinde cirit atıyor. Etimesgut’taki o çocuğun başına bir iş gelirse, o anne baba çocuğunun acısına ağlarken, onu teselli etmeye kalkarsanız, sorumluluktan kurtulamazsınız. Çocuklarımızı bu uyuşturucu çetelerinin elinden kurtaralım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu