Haber

BAKUT, Kahramanmaraş depreminde hayatını kaybedenler için anma töreni düzenledi

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş depreminde hayatını kaybedenler BAKIRKÖY Adliyesi’nde anıldı. Yargı mensupları ve çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirilen anma töreninde konuşan Başsavcı Yardımcısı ve Bakırköy Adliyesi Arama Kurtarma Ekibi (BAKUT) Grup Lideri Dr. Necip Sarı, “Dünyanın tek akredite adli arama ve arama motoru olacağız. kurtarma grubu.”

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremde hayatını kaybedenler için Bakırköy Adliyesi’nde anma töreni düzenlendi. Bakırköy Adliyesi Fuaye Salonu’nda düzenlenen programa, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Gümüş, Adalet Komisyonu Başkanı Hazar Turan Alim, Adalet Kurulu Üyesi Sait Özdemir, hakimler, başsavcı yardımcıları, savcılar ve adliye çalışanları katıldı. Anma töreni, İstanbul Adliyesi’nde meydana gelen hain saldırının kınanmasıyla başladı. Törende, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kurulan ve istekli 30 kişiden oluşan Bakırköy Adliyesi Arama Kurtarma Ekibi (BAKUT) de hazır bulundu. Anma töreninde konuşan Başsavcı Yardımcısı ve BAKUT Grup Başkanı Dr. Necip Sarı, konuşmasına İstanbul Adliyesi’ne düzenlenen saldırıyı kınayarak başladı. Sarı, “BAKUT, hayırlı olsun, 1 başsavcı yardımcısı, 2 hakim, 4 yazı işleri müdürü, 1 polis memuru, 10 adliye katibi, 1 infaz katibi, 1 teknisyen, 1 gardiyan, 1 memur, 3 icra memuru” dedi. , 6 güvenlik görevlisi, 1 Kapıcı ve 1 temizlik görevlisinden oluşmaktadır.BAKUT, afet bilinci, telsiz kullanımı, halat bağlama, halat ve düğüm eğitimi, yangın eğitimi, ışık seviyesinde arama kurtarma, ilk yardım ve orman yangını eğitimlerini tamamladı. dünyanın tek akredite adli arama kurtarma grubu haline geldi. “BAKUT’a her türlü desteği, yardımı ve motivasyonu sağlayan Başsavcımız Sayın Hüseyin Gümüş’e şükranlarımı sunuyorum” dedi. Program kapsamında Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Gümüş ve Adalet Kurulu Başkanı Hazar Turan Alim’e günün hatırası olarak BAKUT şapkası takdim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu