Haber

Belçika’da Cumhurbaşkanlığı Seçimi için sandık görevlilerine saldırı

Belçika’nın başkenti Brüksel’de Türkiye’de ikinci tip Cumhurbaşkanlığı Seçimi için oy verme süreci yaklaşırken Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) gözlemcilerinden oluşan grup diğer sandık gözlemcilerine saldırdı.

Yerel saatle 21.00 sıralarında Brüksel’deki Expo alanında kurulan sandıklarda, Yeşil Sol Parti sandık gözlemcileri ve onlarla birlikte hareket eden grup, Cumhur İttifakı’nın gözlemcilerine yönelik sözlü sataşmaları üzerine fiziki saldırı başlattı. .

Görgü tanıkları, Yeşil Sol Parti sandık gözlemcileri ve saldırgan grup, bir kadın sandık görevlisine lanet okuduklarını, diğer gözlemciler ve seçmenlerin de tepki gösterdiğini söyledi.

Kavgacı tavrını sürdüren grup, tanıklara ve oy kullanmak için gelen seçmenlere demir parmaklıklar ve sandalyelerle saldırdı.

Saldırıda iki seçmen yaralandı. Başına demir çubukla vurulan seçmenlerden biri yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Olayların ardından Brüksel’deki Expo alanına gelen polis iki grubu ayırdı. Yaralanan seçmen hastanede müşahede altında tutulurken, oy kullanma işleminin gerçekleştirildiği binanın girişleri kapatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu