Haber

Ümit Özdağ ve Kılıçdaroğlu’nun imzaladığı 7 maddelik protokol

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ ve Kemal Kılıçdaroğlu bugün ortak basın açıklaması yaptı. Özdağ, yaptığı açıklamada Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceklerini söyledi.

İkilinin üzerinde anlaşmaya vardığı 7 maddelik protokol metninde şu ifadelere yer verildi: Bu protokol, Zafer Partisi ile Millet İttifakı Unsurları arasında, ikinci cumhurbaşkanlığı seçiminde ve bundan sonraki süreçte yapılacak işbirliğinin esaslarını kapsamaktadır. Amaç: Toplumsal yıkıma, yolsuzluğa, yoksulluğa, devlet krizine, mülteci sorununa, rant-borç-talancı ekonomiye ve bunun yol açtığı ağır ekonomik sorunlara ve toplumun siyasi kutuplara bölünmesine karşı devletin yeniden örgütlenmesi; ulusal birlik ve beraberliğin sağlanması, yoksulluk, yolsuzluk, yasaklar ve ağır ekonomik sorunların analiz edilmesi ve Türkiye için ciddi bir güvenlik ve demografik sorun oluşturan sığınmacı ve kaçakların gönderilmesine yönelik ortak çalışma ve işbirliğinin detaylarının belirlenmesi.

TEMEL PRENSİPLER

Protokolde yer alan 7 unsurun temel unsurları şu şekildedir:

1- Anayasamızın ilk 4 unsuru ile Türk Vatandaşlığının 66. maddesinde yer alan tanım ve içerik aynen korunacaktır.

2- 1924’te kurulan milli-üniter-laik devletten asla taviz verilmeyecektir. Bu maliyetlere uyulacaktır.

3- Başta Suriyeliler olmak üzere tüm sığınmacı ve kaçaklar en geç 1 yıl içinde ülkelerine geri gönderilecek.

4- Başta FETÖ, PKK ve DAİŞ olmak üzere, devletin varlığını ve bütünlüğünü amaç edinen tüm terör örgütleriyle aktif ve kararlı bir şekilde mücadele edilecektir. Terörle mücadele çerçevesinde, terörle ilişkisi jenerik delillerle ispatlanan yerel yönetim yöneticilerinin yerine devlet görevlilerinin atanması uygulamasına yargı kararı çerçevesinde devam edilecektir. Terör müzakere edilmeyecek, halledilecek. Türkiye’nin milli ve üniter devlet yapısını hedef alan hiçbir siyasi ve hukuki düzenlemeye izin verilmeyecektir.

5- Devletin bütün birimlerinde yapılacak atamalarda sadakatin değil liyakatın esas alınması sağlanacaktır.

6 – Tüm yolsuzluklarla kanun çerçevesinde çok aktif bir şekilde mücadele edilecektir.

7- Devletin vatandaşlarına karşı şeffaf ve açık olması gerektiği konusunda tam olarak mutabakata varılmıştır. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu