Yaşam

Hamidiye’de 23. Kestane Festivali Coşkusu Yaşandı

Gölcük Hamidiye’de her yıl klâsik olarak yapılan “Kestane Festivali” 23. yılında ağır iştirakle gerçekleştirildi.

Gölcük’ün en eski köylerinden biri olan Hamidiye’de her yıl klasik olarak düzenlenen Kestane Şenliği, bu yıl da renkli imajlara sahne oldu. Vilayet ve ilçe protokolünden geniş iştirakle düzenlenen 23. Hamidiye Kestane Festivali’nde köy halkı tarafından ziyaretçilere kestane ve çeşitli ikramlar yapıldı. Şenliğe katılarak Hamidiye halkının coşkusuna ortak olan Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer, şenliğin köy ve ilçenin tanıtımına değerli katkılar sağladığını lisana getirdi.

FESTİVAL COŞKUSUNA GENİŞ KATILIM

Hamidiye köy meydanında düzenlenen şenliğe Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Gölcük Kaymakamı Yusuf Özdemir, siyasi parti ilçe liderleri, daire müdürleri, muhtarlar ve köy halkı katıldı.

EL EMEĞİ ESERLER İŞTİRAKÇİLERE İKRAM EDİLDİ

Festivalde köy halkı her yıl olduğu üzere bu da iştirakçilere ve protokole, geceye özel hazırlanan kestanenin yan sıra, gözleme, çay, karalahana yemeği, mısır ekmeği, yoğurt ve meyve ikramı yaptı. Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doc. Dr. Tahir Büyükakın, Gölcük Kaymakamı Yusuf Özdemir Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer, lezzetli ikramları hazırlayarak şenliği gerçekleştiren köylülere teşekkürlerini iletti. İştirakçilerle uzun uzun sohbet eden protokol üyeleri, ilçede ve vilayette yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler vererek köylülerin taleplerini dinledi.

BAŞKAN SEZER’DEN HAMİDİYELİ HEMŞEHRİLERİNE TEŞEKKÜR

Festivalde emeği geçenlere teşekkür eden Gölcük Belediye Lideri Ali Yıldırım Sezer, “Hemşehrilerimizin büyük ilgi ve katılımıyla Hamidiye Kestane Festivalimizin 23.yılında bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadık. Organizasyonun ev sahipliğini en güzel şekilde yerine getiren Muhtarımız Sayın Adem Bal’a, büyük emek harcayan Hamidiyeli gençlerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu