Haber

Muhittin Böcek’ten Fettah Tamince kararının vetosu: Yeniden tartışılacak

ANTALYA – Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin 17 Şubat’ta yaptığı toplantıda, Düden Şelalesi üzerindeki falezlerde bulunan Rixos otellerinin sahibi Fettah Tamince’ye ait arsaya ilişkin plan değişikliğine verilen onay, Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından veto edildi. tartışmalar. Büyükşehir Belediye Meclisi’nce onaylanan plan değişikliğine yapılan itirazlar, bunun kayalıklardaki inşaat yükünü artıracağı ve konut projesi için kat artışıyla birlikte 200 milyon TL’den fazla gelir sağlayacağı gerekçesiyle yapıldı. Simge İnşaat’ın Tamince’de.

KARAR YENİDEN TARTIŞILACAK

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, belediye meclisinde oybirliğiyle alınan imar kararını, kamunun ve sivil toplum kuruluşlarının hassasiyetini dikkate aldıkları gerekçesiyle imzalamadan meclise gönderdi. Lider Böcek, sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Tamince ile ilgili kamuoyunda yansımalara neden olan plan değişikliği kararının yeniden mecliste görüşüleceğini duyurdu.

‘PLAN TEKLİFİNİ İADE ETTİM’

Başkan Muhittin Böcek, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: “Meclisimizin 17 Şubat 2023 tarihli toplantısında gündemin 30. maddesi olarak görüşülen Muratpaşa Belediyesi’nden gelen 1/1000’lik plan teklifini, yeniden görüşülmek üzere Meclisimize arz olunur.Kamuya saygıyla duyurulur.”

NE OLDU?

Düden Çayı kıyısındaki arazinin ‘ticaret ve turizm’ alanına dönüştürülmesine yönelik plan revizyonu çalışmaları geçtiğimiz yıl başlatıldı. Halihazırda atıl durumda olan 5 katlı ve mevcut planda 7 katlı bir alan üzerine yapılacak olan rezidans projesine, plan notu ile ek kat verildiği gerekçesiyle itiraz edildi. İmar planında yapılacak değişikliklere yapılan itirazlar Muratpaşa Belediye Meclisince uygun görüldü ve plan notu kaldırıldı. Ancak konunun gündeme taşındığı Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi itirazları reddederek plan değişikliğini oybirliğiyle kabul etti. Önder Muhittin Böcek’in vetosunun ardından karar Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yeniden görüşülecek.

haber-ovacik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu