Haber

TÜ Rektörü Prof. Dr. Tabakoğlu Bulgaristan’ı ziyaret etti

Trakya Üniversitesi (TÜ) Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve beraberindeki heyet Bulgaristan’ın Kırcaali kentini ziyaret etti.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre TÜ heyeti, ziyaretleri kapsamında Belediye Başkanı Hasan Azis ile görüştü.

Heyet daha sonra Dr. Kırcaali ile görüştü. Atanas Dafovski Hastanesi’nde doktorlarla görüşme gerçekleştirdi. Toplantıda TÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Üstündağ, hipertansiyona dikkat çekerek hastalığın önlenmesi, tanı ve tedavisine yönelik son çalışmaları paylaştı.

Rektör Tabakoğlu, üniversitenin Bulgaristan ile yakın ilişkileri olduğunu belirtti.

Sağlık alanındaki çalışmaların önemine değinen Tabakoğlu, “İçinden geçtiğimiz pandemi sürecinde bunu bir kez daha yakından gördük. Dünyadaki tüm sağlık çalışanları kahraman oldular. Sosyal ve kültürel ilişkilerimizin yanı sıra, Bulgaristan ile eğitim, çevre ve sağlık konularında sürekli görüşüyoruz.Trakya Üniversitesi 1100 yataklı Hastane, son teknoloji altyapısı ve uzman kadrosu ile komşu ülke Bulgaristan ile tesislerini paylaşmaya hazır.” terimleri kullandı.

TÜ heyeti Kırcaali Müftüsü ile Cebel, Yeni Pazar ve Kirkov ilçelerini ziyaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşamkent Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu